nike_free_hyperfeel_mens_2_original_0

با دانستن چه فاکتورها و شاخصه هایی برای خرید کفش برویم و بهترین ویژگی های یک کفش مناسب کدامند؟

دکتر “محمد نیکو” اظهار کرد: افرادی که خار پاشنه، کف پای صاف، کوتاهی پا و بیماری عصبی عضلانی دارند ملزم به استفاده از کفش‌های طبی ویژه خود هستند اما در افراد عادی این‌گونه نیست.

وی با بیان اینکه افراد معمولی نیز در انتخاب کفش مناسب باید معیارهایی را مورد توجه قرار دهند، افزود: بهتر است جنس کفش انتخابی از چرم طبیعی باشد چراکه تعریق پا را به خود جذب کرده و مانع از تعریق و بوی بد پا می‌شود.

دکتر نیکو عنوان کرد: در انتخاب کفش باید به کفه آن توجه شود و کفش‌هایی با کفه نرم را انتخاب کرد چراکه کفه کفش جاذب انرژی است و هنگام گام برداشتن انرژی بیشتری را برای راه رفتن به فرد منتقل می‌کند.

وی با بیان اینکه هنگام خرید کفش کفه آن را فشار دهید تا از نرم بودن آن مطمئن شوید، افزود: کفش را کاملا خمیده کنید چراکه کفش‌هایی که منعطف بوده و به راحتی خمیده می‌شوند کفش‌های راحت و مناسبی هستند.

دکتر نیکو اظهار کرد: کفش‌های زبانه‌دار بندی نسبت به چسبی از مزیت بیشتری برخوردارند چراکه توسط بند کفش به راحتی می‌توان سایز آن را تنظیم کرد اما کفش‌های چسبی به تدریج موجب آزار پا می‌شود.

وی تاکید کرد: از دیگر ویژگی‌های کفش خوب و راحت داشتن پاشنه سه سانتی است، کفش‌هایی که دارای پاشنه بیش از سه سانتیمتر و کمتر از آن هستند منجر به آسیب پا و عدم‌راحتی فرد خواهد شد.

نیکو گفت: از آنجا که در زمستان سطح زمین لیز است شیارهای کفه کفش بسیار مهم است چراکه مانع زمین خوردن فرد می‌شود.

(ایسنا)