86152_story__11

توصیه می کنیم زائرین خانه خدا بسیار مراقب گرمازدگی شان باشند و اجازه ندهند گرما بر بدن آنان فشار بیاورد!

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: زائران باید توصیه های پزشکان و مسئولان مرکز پزشکی حج و زیارت را برای پیشگیری از پدیده گرمازدگی جدی بگیرند.

پیرحسین کولیوند در گفت وگو با فارس اظهار داشت: زائران برای تشرف به خانه خدا باید توصیه های پزشکان و مسئولان مرکز پزشکی حج و زیارت را برای پیشگیری از ابتلا به پدیده گرمازدگی جدی بگیرند و حتی المقدور در ساعات اوج گرما یعنی از ساعت 10 صبح تا 17 از هتل خارج نشوند.

وی ادامه داد: زائران می توانند با رعایت توصیه های لازم برای همراه داشتن دارو، آب آشامیدنی خنک، بادبزن، کلاه های نقاب دار و عینک های ضد آفتاب بعد از ساعات اوج گرما برای انجام زیارت از محل اسکان خود خارج شوند.

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه یکی از راه های کاهش گرمازدگی همراه داشتن دارو است، گفت: زائران باید به منظور کاهش زمان خروج از هتل و قرار گرفتن در معرض گرما حتی به منظور تهیه دارو، به میزان لازم دارو به همراه داشته باشند.

کولیوند تاکید کرد: ضروری است تا زائران چنانچه هرگونه علائم گرمازدگی را در خود یا اطرافیان خود مشاهده کردند سریعا به مراکز درمانی مراجعه کنند.

وی در خاتمه با اشاره به اینکه با نزدیک شدن به ایام تشریق بر تعداد زائران در مکه افزوده می شود، گفت: با توجه به ازدحام جمعیت زائران در این روزها و افزایش دمای هوا باید زائران توصیه های مربوط به پیشگیری از گرمازدگی را بیشتر جدی بگیرند تا با تنظیم و هماهنگ کردن برنامه های مربوط به نماز و زیارت ها برای ساعات بعد یا قبل از اوج گرما از کسب فیض در این ایام باز نمانند.