kafe-pa-3

خشکی کف پاها  وپوسته پوسته شدن  یک مشکل شایع می باشد که در اثر راه رفتن ایجاد میشود. شما می توانید بسادگی  درخانه این مشکل را از بین ببرید.البته درمان خشکی پوست در خانه  برای بیماران دیابتی توصیه نمی شود. افراد دیابتی مستعد ابتلا به عفونت پا  هستند و درمان خانگی برای آنها خطرناک است و باید  زیر نظر پزشک درمان شوند

پاهای زبر و پینه‌بسته معمول است، بخصوص اگر در منطقه خشک زندگی می‌کنید یا پابرهنه می‌گردید یا اینکه پوست خشک دارید. پاشنه ترک خورده و دردناک اصلا خوشایند نیست. خوشبختانه نیازی به خرج اضافی و پدیکور حرفه ای ندارید. خیساندن پاها در آب و کشیدن سنگ پا خودش بهتر از هرچیزی است. برای داشتن پاهای زیبا همیشه دمپایی بپوشید و از پاهایتان مراقبت کنید.


بیشتر بخوانید: درمان پوسته پوسته شدن کف پاها با روش های خانگی


1-پاهای خود را با صابون مرطوب کننده بشویید. صابون‌های گلیسیرین خیلی خوب‌اند.

2-وان یا تشت را با آب گرم پر کرده و پاهایتان را داخلش قرار دهید. آب بهتر است تا می‌توانید گرم باشد. یک مشت نمک اپسوم (نمک حمام یا منیزیم سولفات) داخل وان بریزید. آب را هم بزنید تا نمک حل شود.

kafe-pa-3

3-پاها را داخل آب قرار دهید تا زمانی که آب سرد شد صبر کنید. بعد با حوله تمیز خشک کنید.

۵-4 تا ۱۰ دقیقه دیگر صبر کنید تا کاملا خشک شود.

kafe-pa-4

5-با سوهان پا یا سنگ پای خشک، هر پوست مرده‌ای که در پاشنه، انگشت‌ها و کف پا می‌بینید سوهان کرده و بردارید. اگر درد کرد دست نگه دارید.

6-با آب گرم، پوست‌ها را بشویید.

kafe-pa-7

7-به پاها مرطوب کننده مالیده و یک جفت جوراب نخی یا پشمی ضخیم بپوشید. جوراب را شب تا صبح (هنگام خواب) به پا داشته باشید تا مرطوب کننده به خوبی جذب شود.

نکات و هشدارها

پینه‌ها که برداشته شد، همیشه پاها را مرطوب نگه دارید.
روغن ویتامین E مرغوب بخرید. کرم نه، فقط روغن.
مراحل را به ترتیب انجام دهید. اگر یکی را انجام ندهید نتیجه‌ای نمی‌بینید.

منبع-phow.ir