Makes_me_wanna_jump

آیا می دانستید بالا و پایین پریدن و کارکردن با عضله لگن چه میزان در پیشگیری از پوکی استخوان و تقویت استخوان این ناحیه تاثیر گذار است؟

 محققان بریتانیایی می‌گویند که جست و خیز کردن روزانه به مدت دو دقیقه می‌تواند به سلامت استخوان افراد مسن کمک کند. آن‌ها ادعا می‌کنند که اثر ورزش به مقابله با اثرات پیری استخوان کمک می‌کند و شاید بدان معنا باشد که احتمال شکستگی بعد از افتادن در آن‌ها کمتر می‌شود.

 اما این تیم تحقیقاتی می‌گوید برای توصیهٔ جست و خیز کردن به افراد مسن در خانه، هنوز خیلی زود است.تحقیق دانشگاه لوبرو که نام آن را مطالعهٔ جست و خیز نامیده‌اند کوچک و شامل 34 مرد بالای 65 سال بود.

استئوپورز بیماری‌ای است که آهسته آهسته استخوان‌ها را ضعیف کرده و شکستن آن‌ها بعد از افتادن را محتمل‌تر می‌سازد. بنابر بنیاد ملی استئوپورز این بیماری حدود 54 میلیون امریکایی را درگیر کرده است.

محققان به جای پریدن معمولی، حالت لی‌لی کردن روی یک پا را انتخاب کردند تا بتوانند بین دو پای افراد داوطلب مقایسه انجام دهند.

به گفتهٔ محققان نتایج تشویق کننده و شاهد روشنی از پیشرفت در پای ورزشکار بود. تراکم کلی استخوان لگن 2.7 درصد و در بعضی قسمت‌های استخوان تا 12 درصد افزایش یافت.

دکتر سارا الیسون، محقق، در یک بیانیه گفت: «شکستگی‌های لگن یکی از نگرانی‌های بزرگ سلامت عمومی در میان افراد مسن است که هم هزینه‌های اقتصادی و هم اجتماعی را تحمیل می‌کند. افرادِ دچار، درد، کاهش تحرک و استقلال، و خطر بیشتری برای مرگ زودرس دارند.

ما می‌دانیم که ورزش می‌تواند قدرت استخوان را افزایش دهد و برای همین می‌خواستیم یک نوع ورزشی را برای آزمایش انتخاب کنیم که آسان و سریع باشد و مردم بتوانند در خانه‌هایشان انجام دهند.»

دکتر کن پول، روماتولوژیست گفت: «با این حال، ما نمی‌دانیم که آیا مردان و زنان مشابه هم از این ورزش بهره خواهند برد یا حتی مطمئن نیستیم که این ورزش برای آن‌ها ایمن باشد. این‌ها سؤالات مهمی برای تحقیق‌های بعدی هستند.»

وب مد