vitamin-d-written-in-sand

با برخی راههای مفید می توانید میزان دریافت ویتامین دی بدنتان را افزایش دهید و بدنتان را مستعد دریافت این ویتامین مهم کنید،ورزش های مقاومتی یکی از این راهها هستند که می توانند در این زمینه بسیار برای شما مفید واقع شوند.

در مطالعه حاضر، دانشمندان برای نخستین‌بار نشان داده‌اند که یک دوره شدید از ورزش‌های مقاومتی، و نه ورزش ایروبیک، می‌تواند بروز گیرنده‌های ویتامین D را درون عضله افزایش دهد. محققان در این مطالعه، موش‌های مذکر 10 هفته‌ای را در مواجهه با ورزش مقاومتی (به‌وسیله تحریک الکتریکی) یا ورزش استقامتی (دویدن روی تردمیل) قرار دادند.

نمونه‌های عضله موش‌ها در زمان استراحت آنها و پس از ورزش گرفته شد تا تغییرات ایجاد شده را در گیرنده‌های ویتامین D و پروتئین‌های مرتبط با متابولیسم ویتامین D مقایسه کنند.

با توجه به آنکه ورزش‌های مقاومتی، و نه ایروبیک، گیرنده‌های ویتامین D را درون عضلات افزایش می‌دهند، این دسته از ورزش‌ها می‌توانند یک راه موثر برای افزایش متابولیسم ویتامین D، بدون نیاز به مصرف مکمل‌ها باشند.

علاوه براین، نتایج به دست آمده پیشنهاد می‌کنند مکانیسمی که باعث افزایش این گیرنده‌ها در طول ورزش می‌شوند، متفاوت از مکانیسمی است که مکمل‌های ویتامینی القا می‌کنند.
تحقیقات پیشین نیز نشان داده بودند که مکمل‌های ویتامین D تعداد گیرنده‌ها را افزایش داده و توده عضلانی و عملکرد آن را در افراد مبتلا به کمبود ویتامین D ارتقا می‌بخشد. ورزش مقاومتی نیز در افزایش رشد عضلانی و بهبود عملکرد آن کاملا شناخته شده، اما تاثیر ورزش مقاومتی به تنهایی بر گیرنده‌های ویتامین D بررسی نشده بود.