Combining-Alcohol-and-Energy-Drinks-Ups-Risk-for-Alcoholism

مراقب باشید زیاد از حد به خوردن این نوشیدنی ها عادت نکنید و نگذارید عوارض مضر آن ها به مغزتان آسیب برساند سعی کنید جایگزین ها طبیعی مناسبی برای آن ها پیدا کنید که برای سلامتی تان مضر نباشند!

محققان می گویند نوجوانانی که عادت به مصرف نوشیدنی های انرژی زای حاوی کافیین دارند بیش از سایر نوجوانان در معرض و صدمات مغزی قرار می گیرند.بر اساس پژوهش های اخیر محققان کانادایی روی ۱۰ هزار دانش آموز دبیرستانی ۱۱ تا ۲۰ ساله، ۲۲ درصد دانش آموزان در این سن حداقل یک بار دچار ضربات مغزیی شده اند که سبب شده حداقل ۵ دقیقه بی هوش شوند.

۶ درصد این اتفاقات در مدرسه رخ داده است و اکثر آنها مربوط به زمان ورزش است. به گفته محققان اکثر دانش آموزانی که دچار چنین تصادفاتی می شوند در هفته قبل از حادثه نوشیدنی انرژی زا مصرف کرده اند.

محققان می گویند کافیین بالای موجود در این نوع نوشیدنی ها می تواند بر عملکرد مغزی اثر منفی بگذارد و از آنجا که مغز در این سن همچنان در حال تکامل است نباید بی تفاوت از کنار این مسئله گذشت. ضربه به سر در این دوره از زندگی می تواند سبب ایجاد اختلال در کارکرد نواحی مربوط به زبان یا حافظه و درک شود، اختلالات رفتاری پایدار ایجاد کرده یا سبب از دست دادن کنترل فرد شود.