farmers_market_veggies2(1)

آیا می دانستید تغذیه شما با افسردگی تان رابطه مستقیمی دارد و تغذیه سالم برای پیشگیری از ابتلای شما به افسردگی بسیار حائز اهمیت است!مصرف خوراکی های سالم سهم بسیار زیادی در روحیه شما دارد و می تواند روی خلق و خوی شما اثر بگذارد!

«میوه بخور»، «سبزی بخور»، «غذای سالم بخور» جملاتی آشنا برای همه ما که بارها و بارها از زبان مادرمان شنیده ایم. هر چند توصیه مادران به خوردن غذای سالم اغلب برای حفظ سلامت جسمانی و افزایش مقاومت بدنی بوده است اما رژیم غذایی صحیح و سالم به شکل شگفت انگیزی شرایط روحی ما را تحت تأثیر قرار می دهد.

 شاید کمی دور از ذهن به نظر برسد ولی خوردن خوراکی های سالمی مثل: میوه، سبزیجات، آجیل، حبوبات و برخی انواع گوشت های فرآوری شده تا حد زیادی می تواند از ابتلا به افسردگی جلوگیری کند. پروژه کشف میزان اثرگذاری رژیم غذایی بر سلامت و حالات روحی نزدیک به یک دهه پیش با تحقیق روی 15 هزار نفر شرکت کننده آغاز شد. از این میان هزار و 550 نفر گزارش کرده اند، که برای درمان بیماری های روحی به مراکز مشاوره مراجعه و از داروهای ضد افسردگی استفاده کرده اند.

نتایج به دست آمده حکایت از آن داشت که، برخی رژیم های غذایی خاص می توانند از انسان در برابر بیماری روحی شایعی هم چون افسردگی جلوگیری کند. رژیم هایی که اثر مثبتشان بر سلامت جسمانی پیش از این مسجل و مشخص گشته بود و حالا به اثبات رسیده است که به همان میزان می توانند در حال خوب ما اثرگذار باشند. در واقع امگا 3، ویتامین ها و مواد معدنی و مغذی دیگری که در این خوراکی ها وجود دارند تا حد قابل توجهی خطر ابتلا به افسردگی را کاهش می دهد. بنابراین، اگر پیشتر از شنیدن توصیه های همیشگی مادرتان عصبانی و ناراحت می شدید بهتر است آرامش خودتان را حفظ کنید و تلاش کنید تا آنچه می گوید انجام دهید و با یک تیر دو نشان بزنید.

منبع scienceworldreport