images.jpg45مقصر اصلی برای ابتلای افراد به انواع بیماری ها سبک زندگی آنان است و مهمترین نقش را در سلامت آنا نایفا می کند هم می تواند آنان آسیب جسمی وارد کند و هم می تواند به سلامتی آنان کمک کند!

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

 دکتر حسین ملک افضلی یکشنبه در نشست علمی بررسی عوامل اجتماعی موثر حوزه سلامت در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزود:با توسعه کشور و افزایش خدمات بهداشتی، دوره مرگ و میر ناشی از دیفتری، سرخک، اسهال و نظایر آن سپری شده و امروزه با سکته های قلبی, مغزی, سرطان ها ,مشکلات اعصاب و روان مواجه هستیم.
وی اظهار کرد: افزایش جمعیت، صنعتی شدن، مهاجرت و برنامه های کنترل جمعیت الگوی بیماری ها را تغییر داده است و همت مسوولان و مردم برای پیشگیری از بیماری های نوین ضرورت دارد.
وی نقش دانشگاه های پزشکی را در معرفی عوامل اجتماعی موثر بر سلامت مهم دانست و اظهار کرد: امروزه سلامت مردم فقط در گرو وزارت بهداشت و درمان نیست بلکه بخش های مختلف دولتی، خصوصی و رسانه ها در زمینه سلامتی و پیشگیری از بیماری ها
رسالت دارند.
وی سواد آموزی و توسعه خدمات بهداشتی درمانی در روستاها از طریق استقرار خانه های بهداشت را از افتخارات نظام اسلامی برشمرد و ادامه داد:این اقدامات، با گسترش عدالت در رفاه اجتماعی، بیماری ها و مرگ و میرها را کاهش داده است.
این استاد دانشگاه، کاهش قابل توجه مرگ و میر کودکان زیر پنج سال در پی فعالیت خانه های بهداشت در کشور را برنامه و برند خاص ایران اسلامی دانست و گفت:بنا به اقرار رئیس یونیسف، کشور ما حتی در زمان جنگ، در حوزه درمان و سلامت کارهای زیربنایی خوبی انجام داده است.
دکتر ملک افضلی افزود:وی دوران کودکی، تغدیه و امنیت غذایی، آموزش و تحصیلات، شیوه زندگی، حمایت اجتماعی و جنسیت را از عرصه های بروز بی عدالتی در حوزه سلامت عنوان کرد و توجه مسوولان و مردم را به رعایت عدالت در این حوزه ها مهم دانست.

ایرنا ،