Oryza_sativa_-_Köhler–s_Medizinal-Pflanzen-232

از زمانهای گذشته بسیار ی از خانمها برای اینکه زیبا بشوند از  آب برنج به اشکال مختلف برای زیبایی استفاده میکردند . این  ماده برای تقویت پوست و مو بسیار عالی است. طریقه استفاده از ان را برای شما بیان میکنیم و همچنین فواید بینظیر آن را باهم میخوانیم  تا از خاصیت آن بیشتر بهره مند شویممی توانید آب برنج را در یک شیشه و یا بطری و در جای خنک  تا چند روز نگهداری نمایید. توصیه می کنیم بیشتر از 3 تا 4 روز آن را نگه ندارید زیرا امکان دارد بوی آن تغییر کرده و بوی نامطبوعی به خود بگیرد.

با روش های گوناگونی می توانید از آب برنج برای پوست خود استفاده کنید. می توانید آن را به شکل های مختلفی مانند بخور، تونر و یا به شکل اسپری بر پوست خود به کار برید. بهتر است آب برنج را شب هنگام یا صبح ها بر پوست صورت خود اسپری نمایید.

شما حتی می توانید از برنج و آب آن به شکل ماسک نیز استفاده نمایید. ماسک برنج را معمولا از ترکیب آب برنج با پودر برنج تهیه می کنند. این ماسک صورت به شکلی فشرده و ورقه ای می باشد که به راحتی می توانید آن را بر صورت خود قرار دهید. بهتر است این ماسک را به مدت 20 تا 30 دقیقه بر پوست خود قرار دهید.

فواید برنج برای زیبایی پوست:

1- عصاره برنج تولید کلاژن را افزایش داده و در حفظ قابلیت ارتجاعی پوست مؤثر می باشد.

2- ساختار شیمیایی برنج در بازسازی سلول های آسیب دیده پوست و کاهش سلول های مرده آن کمک می کند.

3- برنج حاوی مواد آریزانول است. آریزانول مانع از پیری پوست شده و اشعه ماورای بنفش خورشید را جذب می‌كند. آریزانول گردش خون را بهبود بخشیده، ترشحات پوستی را افزایش داده و سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد.

4- برنج حاوی ویتامین E است که پوست را تغذیه می کند و باعث می شود شما جوانتر به نظر برسید.

5- اسید فرولیک موجود در برنج، به عنوان یک آنتی اکسیدان، مانند محافظ پوست در برابر رادیکال های آزاد عمل می کند.

منبع- مه شو