155380796_cropped

می خواهیم در مورد اواع سرطان و راههای درمانی آن بیشتر بدانیم و اثرات مضر پرتودرمانی و شیمی درمانی بر بدن را بدانیم بهتر است در این باره اطلاعات و دانستنی هایتان را بالاببرید تا به بیماران سرطانی کمک کنیدو قدر سلامتی تان را بدانید

شیمی درمانی و رادیوتراپی از روش های درمانی متداول سرطان است؛ اما به گفته محققان و متخصصان دانشگاه جان هاپکینز، راه های دیگری نیز برای از بین بردن این بیماری وجود دارد. در ادامه این مطلب به بیان نکاتی درباره بیماری سرطان می پردازیم تا با این بیماری بیشتر آشنا شوید.
هر فردی در بدن دارای سلول های سرطانی است که تا زمانی که به بیلیون ها عدد تکثیر پیدا نکند، در آزمایش ها خود را نشان نمی دهد. بنابراین زمانی که متخصصان پس از درمان به بیماران سرطانی اعلام می کنند که دیگر سلول سرطانی در بدنشان وجود ندارد، این جمله به این معناست که به علت پایین بودن تعداد سلول ها در آزمایش ها، امکان ردیابی سلول های سرطانی وجود ندارد.
* زمانی که سیستم ایمنی بدن فرد قوی باشد، سلول های سرطانی از بین می رود و نمی تواند تکثیر پیدا کند.
* سرطان، نشانه کمبود موادمغذی است که عامل آن می تواند ژنتیکی، محیطی، غذایی یا شیوه زندگی ناسالم باشد.
* برای غلبه کردن بر کمبودهای موادمغذی، باید روزی 4 یا 5 بار غذای کافی و سالم بخورید.
* شیمی درمانی در واقع روشی برای مسموم کردن سلول های سرطانی در حال رشد است.
* پرتودرمانی، هنگام از بین بردن سلول های سرطانی باعث سوختن، زخمی شدن و آسیب دیدگی سلول ها و بافت های سالم می شود.
* درمان ابتدایی با شیمی درمانی یا پرتودرمانی اغلب اندازه تومور را کاهش می دهد؛ اما استفاده طولانی مدت از شیمی درمانی و پرتودرمانی به از بین رفتن کامل تومور منجر نمی شود.
* زمانی که سیستم ایمنی بدن بر اثر شیمی درمانی و پرتودرمانی ضعیف می شود، فرد مستعد ابتلا به بیماری های مختلف و عفونت می شود.
راه موثر برای مقابله با سرطان، جلوگیری از تغذیه سلول های سرطانی است که برای تکثیر نیاز به مواد مغذی دارد.
توصیه ها
محققان توصیه می کنند که بهتر است عسل طبیعی جایگزین قند و شکر شود که البته در مصرف آن هم باید اعتدال، رعایت شود.
* نمک، حاوی ماده شیمیایی است که باعث سفید شدن آن می شود. این ماده شیمیایی سرطان زاست، جایگزین بهتر آن، نمک دریایی است.
* با مصرف شیر، در لوله گوارش خلطی تولید می شود که سلول های سرطانی از آن تغذیه می کنند. با جایگزین کردن شیرسویای شیرین نشده، روند مردن سلول های سرطانی آغاز می شود.
* سلول های سرطانی در محیط اسیدی زندگی می کند. غذاهای حاوی گوشت، اسیدی است بنابراین بهتر است ماهی یا گوشت طیور مصرف شود.
* اتخاذ برنامه غذایی که 80درصد آن از سبزیجات تازه و میوه، غلات سبوس دار، مغزمیوه، دانه ها و کمی میوه است، بدن را در محیط قلیایی قرار می دهد.
* محققان می گویند، تقریبا 20درصد از غذاهای پخته از جمله لوبیا استفاده کنید. آب تازه سبزیجات، به آسانی جذب می شود و طی 15دقیقه باعث رشد سلول های سالم می شود. به منظور به دست آوردن آنزیم های لازم برای تولید سلول های سالم، آب سبزیجات تازه از جمله جوانه لوبیا و روزی 2 تا 3بار سبزیجات خام مصرف کنید.
* از مصرف قهوه، چای و شکلات که سرشار از کافئین است، بپرهیزید. چای سبز گزینه بهتری است.
* پروتئین های گوشت به سختی هضم می شود و نیاز به آنزیم هضم دارد. گوشت هضم نشده در روده ها گندیده می شود.
* دیواره های سلول های سرطانی، دارای پوشش قوی پروتئین است. با پرهیز یا کمتر خوردن گوشت، آنزیم های بیشتری آزاد می شود تا به دیواره سلول های سرطانی حمله کند.
* سرطان بیماری ذهنی، جسمی و روحی است. داشتن روحیه فعال و مثبت به بقای فرد بیمار کمک خواهد کرد. خشم، کینه داشتن و … بدن را در محیط پراسترس و اسیدی قرار می دهد. بنابراین روحیه بخشنده و با محبت داشته باشید.
* سلول های سرطانی نمی تواند در محیط دارای اکسیژن زندگی کند. روزانه ورزش کردن و نفس کشیدن عمیق کمک می کند تا اکسیژن رسانی به سلول ها افزایش یابد. درمان با اکسیژن راه دیگری برای از بین بردن سلول های سرطانی است.
* محققان هشدار می دهند که ماده شیمیایی به نام دی اکسین سرطان ایجادمی کند، به خصوص سرطان سینه. دی اکسین ماده شیمیایی بسیار سمی است. بنابراین بطری پلاستیکی آب را در فریزر قرار ندهید، زیرا دی اکسین در آب رها می شود. غذا نباید در ظروف پلاستیکی در مایکروفر گرم شود. به ویژه غذاهای حاوی چربی، زیرا ترکیب چربی، حرارت بالا و پلاستیک باعث رها شدن دی اکسین در غذا و در نهایت در سلول های بدن می شود. به جای آن از ظروف پیرکس استفاده کنید.

روزنامه خراسان،