5-Reasons-Why-You-Are-Not-Losing-Belly-Fat

آیا هر روشی برای کاهش وزن امتحان کرده اید جواب نگرفته اید؟چه عواملی مانع کاهش وزنتان می شوند تاکنون به آنان فکر کرده اید محققین در این زمینه به نتایج جالبی دست یافته اند و متوجه شده اند مصرف نمک تاثیرات بسزایی در کم کردن وزن افراد مختلف دارد!

 یک مطالعه جدید در مورد مصرف سدیم و ارتباط آن با چاقی نشان داده است که کاهش مصرف نمک راه خوبی برای از بین بردن سریع چربی‌های شکمی است.

در حال حاضر مردان آمریکایی 4243 میلی گرم سدیم را روزانه مصرف می‌کنند در حالی که این میزان دو برابر آن چیزی است که کارشناسان توصیه کرده‌اند. این میزان مصرف سدیم در زنان 3 هزار میلی گرم در روز است در حالی که عمده‌ترین منبع سدیم مصرفی روزانه از طریق تنقلات بسته بندی و غذاهایی است که از رستوران‌ها سفارش داده می‌شود. در حالی که به گفته کارشناسان پخت و پز در خانه میزان نمک مصرفی را به نصف کاهش خواهد داد.

به گفته کارشناسان یک جایگزین مناسب به جای نمک، فلفل است که می‌تواند اثر معکوس در افزایش وزن داشته باشد. در مطالعات حیوانی نشان داده شده که فلفل نه تنها با چاقی شکمی مبارزه می‌کند بلکه کاهش دهنده افسردگی و ورم مفاصل است. مطالعات دیگر نشان می‌دهد که فلفل منجر به بهبود سطح قند خون و تنظیم سوخت و ساز بدن می‌شود.

برخی گیاهان مانند پیازچه، جعفری تازه و … نیز می‌توانند جایگزین نمک باشند. ضمن این که ادویه جات و ترشی جات مانند دانه خردل، زردچوبه و … نیز می‌توانند اثرات امیدوار کننده برای از بین بردن چاقی شوند هنگامی که جایگزین نمک می‌گردند.