one-size-fits-tests-allow-womens-heart-problems-go-undiagnosed-800x600
ایا رابطه جنسی می تواند تاثیری بر مشکلات قلبی بگذارد و موجب حادشدن این بیماری و یا ایجاد سکته قلبی در آنان شود؟نظر پزشکان در این مورد چیست ؟ رابطه جنسی تا چه حد برای این افراد خطرناک است؟و چه مراقبت هایی در این زمینه باید داشته باشند؟

گروهی از محققان با انتشار جدیدترین مطالعات‌شان در Journal of the American College of Cardiology اعلام کردند که بعید است فعالیت جنسی باعث افزایش خطر حمله‌های قلبی برای افراد مبتلا به بیماری قلبی شود.

به نظر آنان، افردی که بیماری قلبی دارند، نباید نگران رابطه جنسی‌شان باشند و باید بدانند که فعالیت جنسی درست حتی می‌تواند به‌عنوان نوعی ورزش هوازی با شدت متوسط عمل کند و در واقع می‌تواند به‌عنوان یکی از راه‌های کاهش خطر حمله قلبی یا تسریع روند بهبود بعد از حمله‌های قلبی، نتیجه مثبتی برای این بیماران داشته باشد.

این محققان می‌گویند که بر خلاف تصورات رایج درباره فعالیت جنسی، این کار اصلا به فشار زیاد بر روی بدن نیاز ندارد و در واقع شدتی به‌اندازه بالا رفتن از راه‌پله یا یک پیاده‌روی سریع را دارد.

در این مطالعه، ۵۳۶ بیمار قلبی که ۳۰ تا ۷۰ سال داشتند، مورد بررسی قرار گرفتند و بر اساس پرسشنامه، تعداد دفعات رابطه جنسی آن‌ها در ۱۲ ماه منتهی به حمله قلبی مشخص شد. ۱۴.۹ درصد‌شان اصلا رابطه جنسی نداشتند، ۴.۷ درصدکم‌تر از یک‌بار در ماه، ۲۵.۴ درصد کم‌تر از یک‌بار در هفته، و ۵۵ درصد یک‌بار یا بیشتر در طول هفته رابطه جنسی داشتند. این محققان می‌گویند با توجه به ۱۰ سال پیگیری وضعیت این بیماران،‌ مشخص شد که فقط ۱۰۰ نفرشان دچار حمله قلبی شدند.