images.jpg456

آیا میی دانستید مهمترین عوامل در بروز مرگ و میر در جوانان اضافه وزن زیاد ،مصرف مواد الکی و استعمال دخانیات هستند؟و چاقی در رتبه سوم و ،مصرف مواد الکی و مصرف سیگار در رتبه های اول قرار دارند؟چگونه می توانیم در پیشگیری از این عوامل بکوشیم و اجازه ندهیم این خطرات گریبانگیر فرزندانمان شوند!

  به گفته کارشناسان سازمان جهانی بهداشت در صورتی که استعمال سیگار، مواد الکلی و چاقی در میان نسل جوان اروپا کنترل نشود آنان زود‌تر از پدر و مادربزرگ‌های خود فوت می‌کنند.

اعمال مالیات روی مواد قندی از جمله اقدامات دولت‌های اروپایی برای مقابله با این وضعیت است این در حالیست که مواد الکلی حداقل قیمت را دارد و یارانه کافی برای خرید سبزیجات و میوه پرداخت نمی‌شود.

به گفته کارشناسان WHO لازم است افراد به این باور برسند مصرف زیاد مواد قندی برای سلامتی بد است. همچنین کشورها برای کنترل مصرف مواد قندی شیوه موثرتری را در نظر بگیرند و توجه داشته باشند موضوع قیمت می‌تواند نقش حائز اهمیتی در میزان مصرف مواد خوراکی داشته باشد.

آخرین بررسی‌ها حاکی از آن است که اروپا از بالاترین نرخ مصرف مواد الکلی و استعمال دخانیات در مناطق جهان برخوردار است و بعد از آمریکا در رتبه دوم چاقی قرار دارد.

به گزارش روزنامه گاردین، دکتر «سوزانا جاکوب» مدیر منطقه اروپای سازمان جهانی گفت: با وجود آنکه در کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی، سرطان، دیابت و بیماران مزمن تنفسی پیشرفت‌هایی به دست آمده، در صورتی که مصرف مواد الکلی و استعمال سیگار در سطح فعلی ادامه پیدا کند این پیشرفت‌ها تحلیل می‌رود و به عقب کشیده می‌شود.

ایسنا