images.jpg733
آیا می دانستید علت اصلی سرفه های مزمن و شدت یافتن آن ها عارضه سینوزیت است و این مشکل را با درمان سینوزیت می توان حل کرد این عارضه در اکثر افراد غیر مبتلا توسط پزشکان نادیده گرفته می شود!

اخیرا محققان دریافته اند که بیش از یک سومِ بیمارهایی که از سرفه های مزمن رنج می‌برند و آزمایش سیتی اسکن انجام داده اند مشکل سینوزیت داشتند. این یافته‌ها نشان می‌دهد که سینوزیت نسبت به قبل در افرادی که سرفه های مزمن دارند شایع‌تر شده است. یکی از این محققان می‌گوید: بسیاری از بیماران ما به دلیل سرفه‌هایشان دچار التهاب سینوسی شده بودند. یافته های ما در این ارتباط باعث شد که سینوزیت را به عنوان یکی از سه دلیل عمده ی سرفه های مزمن در کنار ریفلاکس اسیدی و التهاب مخاط بینی شناسایی کنیم. دکتر لیم در این باره می‌گوید که اغلب پزشکان، سینوزیت را به عنوان عامل اصلی سرفه های مزمن نادیده می‌گیرند. از طرفی بسیاری از این پزشکان به بیمارانشان می‌گویند که باید با سرفه‌هایشان کنار آمده و زندگی کنند. او می‌گوید: برای افرادی که از سرفه های مزمن رنج می‌برند، تن دادن به تشخیص و درمان این بیماری و یا زندگی با آن غیرعادی نیست.
سینوزیت از دلایل شایع سرفه های مزمن
اخیرا محققان دریافته اند که بیش از یک سومِ بیمارهایی که از سرفه های مزمن رنج می‌برند و آزمایش سیتی اسکن انجام داده اند مشکل سینوزیت داشتند. این یافته‌ها نشان می‌دهد که سینوزیت نسبت به قبل در افرادی که سرفه های مزمن دارند شایع‌تر شده است. یکی از این محققان می‌گوید: بسیاری از بیماران ما به دلیل سرفه‌هایشان دچار التهاب سینوسی شده بودند. یافته های ما در این ارتباط باعث شد که سینوزیت را به عنوان یکی از سه دلیل عمده ی سرفه های مزمن در کنار ریفلاکس اسیدی و التهاب مخاط بینی شناسایی کنیم.
دکتر لیم در این باره می‌گوید که اغلب پزشکان، سینوزیت را به عنوان عامل اصلی سرفه های مزمن نادیده می‌گیرند. از طرفی بسیاری از این پزشکان به بیمارانشان می‌گویند که باید با سرفه‌هایشان کنار آمده و زندگی کنند. او می‌گوید: برای افرادی که از سرفه های مزمن رنج می‌برند، تن دادن به تشخیص و درمان این بیماری و یا زندگی با آن غیرعادی نیست. بنابراین ممکن است شرایطی را ببینید که در آن زن‌ها به خاطر سرفه‌هایشان از پوشکهای بهداشتی برای ترشحات رحمی خود استفاده کرده و یا مردانی که به خاطر سرفه‌هایشان نمی‌توانند فتق خود را جراحی کنند.
برای تشخیص این مسئله که آیا سینوزیت ممکن است دلیل اصلی سرفه های مزمن فرد باشد یا نه، گوش، بینی و گلوی بیمار باید به طور کامل از طریق آزمایشهای رینوسکوپی و یا سیتی اسکن از سینوس‌ها معاینه شود. تشخیص سینوزیت بدون انجام این آزمایش‌ها بسیار دشوار است. در واقع علائم آن به تنهایی نمی‌تواند گویای بیماری سینوزیت باشد.
دکتر لیم در ادامه گفت: اغلب شناسایی یک دلیل خاص برای سرفه ی مزمن دشوار است. در بسیاری از بیماری‌ها، شیوع و بروز آن‌ها در یک زمان و در یک فرد اصلا چیزی غیرعادی نیست. به خاطر همین است که وقتی نوعی ناهنجاری در فرد شناسایی می‌شود، باید به طور ویژه مورد درمان قرار گیرد. تنها زمانی که این ناهنجاری برطرف و به طور همزمان سرفه ی فرد هم درمان شد، می‌توان گفت که آیا بیماری شناخته شده منجر به سرفه شده است یا نه.
 (منبع: mayoclinic)