8

گاهی اوقات ما با اینکه رژیم میگیریم ولی باز هم وزنی کم نمیکیم این خودش یک مشکل است که ما 5 راهی را که مانع کاهش وزن شما می شود نیز به شما معرفی میکنیم.وقتی اضافه وزن خود را در کمر و پهلو نشان میدهد اکثر افراد رو به رژیم می آورند حجم وعده ها را کم میکنند و تلاش خود را روی کاهش کالری دریافتی در طول روز میگذارند. اما آیا عاداتی هست که مانع تلاش ما برای کاهش وزن شود؟ مواظب کنترل این 5 عادت باشید.

هفته ای یکبار خوردن غذای بیرون

 وعده های غذایی رستوران ها معمولا از وعده های غذایی خانگی بیشتر کالری دارند. و خوردن غذا بیرون از خانه حتی یکبار در هفته میتواند مانع کاهش وزن شود. با توجه به تحقیقاتی که انجام شده خانمهایی که حداقل یکبار در هفته بیرون غذا میخورند سرعت کاهش وزن کندتری نسبت به خانمهایی که خیلی کم خارج از خانه غذا میخورند دارند.همچنین غذا خوردن خارج از خانه را نمیتوان عامل اصلی اضافه شدن وزن دانست. اما زمانی خوردن غذاهای رستوران مشکل ساز میشود که نمیدانید کالری آن چقدر است چون از نحوه آماده شدن و میزان موادی که در غذا به کار رفته است آگاهی ندارید. اگر بیرون غذا میخورید حتما مشخصات غذا را در منوی غذایی مطالعه کنید و یا از صاحب رستوران بپرسید. سعی کنید سالم ترین غذا را انتخاب کنید. همچنین در کنار غذای خود سالاد استفاده کنید و سعی کنید وعده خود را کوچک کنید.

جویدن آدامس قبل از وعده های غذایی

 بعضی اعتقاد دارند جویدن آدامس میتواند اشتها را کم کند و یا حتی باعث کاهش وزن شود. اما تحقیقات نشان داده افرادی که قبل از وعده های اصلی آدامس میخورند کمتر غذاهای سالمی مانند میوه و سبزیجات میخورند، به این دلیل که مزه ی شیرین آدامس آن طعم خوب میوه و سبزیجات را در دهان کمتر میکند. سعی کنید اگر میخواهید آدامس بجوید این کار را بعد از وعده ها انجام دهید تا مانع خوردن میوه و سبزیجات در شما نشود.

انتخاب غذاهای کوچک

 انتخاب درست مواد غذایی در کاهش وزن بسیار مهم است. بعضی افراد در میان وعده های خود از شیرینی های کوچک یا دیگر موارد غذایی که در بسته بندی های کوچک قرار دارند استفاده میکنند. متاسفانه بیشتر افراد فکر میکنند که غذایی که استفاده کردند به دلیل کوچکی کالری چندانی ندارد پس مواظب میزان کالری دریافتی نیستند. به مرور زمان این کار تبدیل به عادت میشود و اصلا این میزان کالری دریافتی به حساب نمی آید. پس سعی کنید مواد غذایی درستی را برای خوردن انتخاب کنید. وعده ها و میان وعده ها را تنظیم کنید و خارج از آن به جز غذاهای آزاد غذای دیگری نخورید.

احساس گناه برای تخلف در رژیم

 وقتی رژیم میگیرید ممکن است غذاهای گوناگونی شما را اغوا کند هر کسی ممکن است در طول برنامه دچار اشتباه شود، خود را برای این اشتباهات تنبیه نکنید. خانمهایی که برای این اشتباهات به شدت احساس گناه میکنند کمتر از کسانی که به جای سرزنش خود سعی میکنند دوباره اوضاع را کنترل کنند موفق هستند. تحقیقات نشان داده احساس ضعف در برابر خوردن و سرزنش خود بیشتر باعث میشود از رژیم گرفتن نا امید شویم تا اینکه بخواهیم آن را ادامه دهیم پس ناراحتی معنا ندارد مهم این است که دوباره به راهی که میرفتیم ادامه دهیم.

انتخاب غذاهایی که برچسب کم چرب دارند

 غذاهایی که برچسب کم چرب دارند به نظر سالم تر هستند ( و گاهی اوقات واقعا چنین است) برچسب کم چرب ممکن است باعث شود بیشتر غذا بخوریم و به کالری توجهی نکنیم. بیشتر افراد فکر میکنند که غذاهایی که برچسب کم چرب ندارند بیشتر از غذاهای کم چرب کالری دارند. پس اگر از غذاهای کم چرب استفاده میکنید حتما به میزان کالری آنها دقت کنید.

منبع: کرمانی