1501332_182225145311314_1735377798_o

گاهی اوقات پیشگیری از بیماریها و همچنین تشخیص بیماری در مراحل اولیه کار زیاد سختی نیست. افراد می توانند به سادگی با معاینه خود، در صورت مشاهده هر مورد غیر عادی جهت تشخیص زودهنگام بیماری و درمان آن  به پزشک مراجعه کنند.

1) معاینه غدد لنفاوی:

بوسیله انگشتان دست، گردنتان را به آرامی لمس کنید. همین کار را البته با فشار بیشتر در زیربغل و کشاله ران هم تکرار کنید. ممکن است برجستگی و یا گرهی را احساس کنید این گره (ندول) ها در بعضی موارد با قوام لاستیکی و متحرک هستند که با فشار دادن آنها معمولا هیچ دردی را احساس نمی کنید. درصورتیکه گره های لمس شده شرایط زیر را داشتند حتما با پزشک خود مشورت کنید.

۱ . قطر بیشتر از یک سانتی متر

۲٫ ثابت

۳٫ قوام سخت

۴٫ پوست حساس و قرمز

در بسیاری از موارد التهاب غدد لنفاوی جدی نیست ولی در بعضی موارد گره های سخت و متورم از علائم بیماری لوسمی و لنفوم می باشد.

2) پیش بینی درمان ریشه دندان:

آب یخ را بمدت چند ثانیه در دهان خود نگه دارید، چند لحظه صبر کنید سپس با یک قاشق، آبِ شیر را بتدریج بر روی دندانهایتان بریزید. در صورت هرگونه احساس درد ، سرما ، فشار به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا درصورت نیاز تحت درمان قرار گیرید.

3) ارزیابی دژنراسیون ماکولا ( مشکل بینایی )

شبکه آمسلر را پرینت نمائید. آمسلر گرید (شبکه آمسلر) عبارت است از یک صفحه به ابعاد چند سانتیمتر که بر روی آن شبکه چهارخانه ای رسم شده است که ابعاد مربع های کوچک آن چند میلیمتر می باشد. در حالىکه صفحه را در فاصله معمول مطالعه از چشم خود نگه داشته اید با یک چشم خود به مرکز آن صفحه نگاه کنید (اگر عینک دارید عینک خود را بر چشم بگذارید) همین کار را برای چشم دیگرتان نیز تکرار کنید. در حالت عادی باید خطوط راست با زاویه های قائم و کناره های قابل رویت ببینید. در غیر اینصورت به چشم پزشک مراجعه کنید.

با استفاده ازآمسلر گرید می توانید اولین نشانه های دژنراسیون ماکولا ، که یکی از مهمترین دلایل کاهش بینائی در بزرگسالان است، را تشخیص دهید.

ما فایل این تست را برایتان قرار داده ایم ، میتوایند از لینک زیر دانلود کنید…
https://copy.com/B0fnI64SPHJAiTXA