images.jpg89+6

اگر می خواهید به خوابی سالم و راحت دست یابید بهتر است این توصیه ها را در نظر بگیرید و از انجام برخی کارها خودداری کنید و اجازه ندهید دچار اختلالات خواب شوید می خواهیم روش های موثر در رسیدن به خواب سالم را به شما آموزش دهیم!

عادت دیر به خواب رفتن و یا بیدار شدن چند باره از خواب شبانه گریبان گیر خیلی از ماست.

برای کسانی که با خواب بی کیفیت شبانه، روزهای خسته کننده و کسالت آوری را سپری می‌کنند، 8 راهکار ساده وجود دارد که اجرای آن می‌تواند در کمترین زمان ممکن، یک خواب سالم را برای فرد به ارمغان بیاورد.

خوردن شام سبک: مشکلات هضم خود یکی از عوامل بی خوابی یا بد خوابی است. در این میان وعده‌های غذایی بسیار سبک سه ساعت قبل از شروع خواب، می‌تواند به بهبود روند خواب کمک کند.

خواندن کتاب: مسلماً کتاب خواندن برای کمک به خواب بهتر خیلی بهتر از استفاده از گوشی‌های هوشمند یا کامپیوتر است.

تهیه لیستی از کارهای روز بعد: داشتن یک دفترچه کوچک و نوشتن برنامه‌های روز آینده، استرس فردا را کم می‌کند و خود کمکی است به داشتن خواب راحت تر.

جلوگیری از بحث‌های سنگین قبل از خواب: صحبت‌های طولانی و بحث و جدل قبل از خواب عاملی برای افزایش اضطراب است.

کار بر روی تکنیک‌های تنفس: یوگا، پیلاتز و سایر ورزش‌های مشابه برای تنظیم دم و بازدم قبل از خواب، بسیار توصیه می‌شود.

نوشیدن آب زیاد: نوشیدن آب روند سم زدایی قبل از خواب را تسریع می‌کند و عمق خواب را افزایش می‌دهد.

خاموش کردن گوشی‌های همراه: برای جلوگیری از شنیدن پیغام‌های دیر موقع و یا وسوسه شدن برای چک کردن تلفن همراه، بهتر است قبل از خواب آن را خاموش کنید.

حذف کافئین: کافئین محرک قوی برای سر درگم کردن ساعت بدن و بی خوابی است. توصیه می‌شود در ساعات بعداز ظهر و عصر از نوشیدن مواد کافئین دار به شدت اجتناب گردد.

MSN،