web
بهتر است خانم های باردار در سه ماه نخست و سه ماهه آخر بارداری شان نسبت به درمان دندان هایشان اقدام نکنند و حتما قبل از هر اقدام درمان ی به پزشک متخصص خود مراجعه کنند و از وی نوه درمان خود را جویا شوند و اگر دچار مشکلات دندانی شده اند از طب سنتی در این زمینه کمک بگیرند!

دکتر عبدالحمید ظفرمند متخصص دندان‌پزشک کودکان  در خصوص مشکلات دهان و دندان در دوران بارداری گفت: در طی این دوران تغییرات هورمونی موجب بروز مشکلات دندانی و مخاط دهان خواهد شد و از طرفی به علت محدودیت‌های حرکتی که در طی دوران بارداری برای فرد به وجود می‌آید شاید نتواند به طور منظم اصول بهداشت دهان و دندان را به طور منظم رعایت کند.
وی تاکید کرد: خانم باردار باید حتما بهداشت دهان و دندان را رعایت کند ضمن اینکه در این دوره به توصیه پزشکان مواد قندی به مقدار بیشتری مورد مصرف قرار می‌گیرد به همین دلیل زمینه پوسیدگی دندان‌ها نیز فراهم خواهد شد.
این دندان پزشک توصیه کرد: زمانی که خانم باردار به هر دلیل به پزشک متخصص و یا اطفال مراجعه می‌کند حتما باید به رعایت بهداشت دهان و دندان تاکید شود.
ظفرمند در خصوص علل دیگر در رعایت بهداشت دهان و دندان تصریح کرد: بعضی از درمان‌های دندان پزشکی در طی دوران بارداری قابل انجام نیست چرا که ممکن است باعث بروز صدماتی به جنین شود.
قابل ذکر است در شرایطی که فرد باردار مجبور به اقدامی جهت برطرف کردن مشکلات دهان و دندان خود شود، حتما باید با دندان پزشک و در صورت لزوم متخصص زنان و زایمان مشاوره کند.
این دندان‌پزشک خاطر نشان کرد: به طور کلی 3 ماهه اول و 3 ماهه آخر بارداری برای درمان‌های دندان پزشک بازه زمانی مناسبی نیست.
باشگاه خبرنگاران جوان
اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.