how-to-treat-an-oily-skin-and-how-not-to

ما همه این توانایی رو داریم که زندگی هامون رو عوض کنیم. چطور این حرف رو میزنم؟ روش هایی هست که آدم میتونه با استفاده کردن ازشون روتین هاش رو به آرومی عوض کنه، و در نهایت، تاثیر بزرگی روی زندگیش بذاره. حتی از تکنولوژی میشه برای انجام این کارها کمک گرفت. از گجت هایی میگم که هر روز و هر ساعت با خودمون به اینور و اونور میبریم. از هر چیزی میشه به بهترین نحو استفاده کرد. اگه میخواید بدونید چجوری، ادامه مطلب رو بخونید!

 

بزرگ فکر کن

بعضی وقتها به خودمون میایم و میبینیم یه عمره جوری تربیت شدیم که حوصله ی هیچ جور ریسکی رو نداریم و دنیای آروم و راحت روتین بودن رو به هر چیزی ترجیح میدیم. خیلی وقت ها به این بهانه که “بهتره واقع گرایانه فکر کنی!” بهمون قبولوندن که داشتن ایده های خیلی بزرگ و منحصر به فرد رو بهتره به آدم های پرتجربه تر بسپری. اما استیو جابز یه جمله ی قشنگ داره که میگه: “همه ی چیزهایی که دور و برت میبینی و بهش میگی زندگی، توسط آدمهایی درست شدن که از تو باهوش تر نبودن…”

ما همه با یک سیستم کلی مغزی به دنیا اومدیم، و با اینکه تفاوت هایی توی گستره ی هوشمون وجود داره، این قضیه اونقدرها هم که فکر میکنیم نمیتونه روی روند زندگیمون تاثیر بذاره. البته تنها تاثیر بزرگی که میتونه بذاره،میتونه روی اعتماد به نفس، و اینکه چقدر خودمون رو باور داریم باشه. مهمترین چیزی که میتونه بهمون نشون بده ما بعد ها کجا و در چه جایگاهی خواهیم بود، اینه که ببینیم چقدر زندگی رو همینطور که هست قبول کردیم.

برای اینکه این تصویر همیشگی از زندگی روتین رو برای خودتون از بین ببرید، یه تمرین روزانه انجام بدین. با استفاده از اپلیکیشن یادداشت موبایلتون مثل Note Pad، یا حتی با یه دفتر یادداشت واقعی، شروع کنید به نوشتن ایده های بزرگ! این ایده ها هیچ سقف محدودیتی ندارن و میتونن از ایده های یک میلیون دلاری گرفته تا راه هایی برای زندگی کردن روی کره ی ماه رو در بر بگیرند. این تمرین روزانه ی بزرگ فکر کردن میتونه مغزتون رو نرمش بده تا ظرفیت خودش رو بزرگ و بزرگ تر کنه، حتی خیلی فراتر از محدودیت هایی که همیشه فکر میکرده داشته! اینجوریه که آروم آروم تبدیل به یک آدم، با فکر خلاق میشین!

 

تاثیر شکرگزاری روی رفتار

یکی از راه های خیلی مهم برای دوباره برنامه ریزی مغزتون، اینه که هر روز برای اتفاقاتی که در اون روز افتاده، شکرگزاری کنید. قبل از رفتن به خواب، یه لیست از همه ی اتفاقات مثبتی که در طول روز رخ داده بنویسید. مثلا امروز یه غروب خورشید خیلی زیبا دیدین، یا اینکه کسی ازتون تعریف کرده، یا یه جلسه ی کاری موفق داشتین! شاید الان براتون خیلی جذاب به نظر نیاد، اما بعد از ۳۰ روز انجام دادن این کار، کم کم حس میکنید که دنیای اطراف هم داره عوض میشه. قطعا فرد خوشحال تری خواهید بود چون در طول روز، به طور ناخودآگاه به دنبال اتفاقات خوب و مثبت میگردید، و کم کم متوجه میشید که زندگیتون پر از اتفاقات خوب و عالیه! دیگه بهانه ای برای ناراحتی نمیمونه! این کار حتی میتونه روی زندگی حرفه ایتون هم تاثیر بگذاره، چون کم کم فرصت های بهتر و آدم های مثبت تری سر راهتون قرار خواهند گرفت.

 

همیشه آرزوهات رو همراه داشته باش

اگه فردا توی یه قرعه کشی بزرگ برنده بشی، چی کار میکنی؟ ۱۰ تا کاری که باید توی زمان باقیمونده از زندگیت بهشون برسی چیا هستن؟ خیلی از آدمها کارها و اهداف کمی رو میتونن نام ببرن، و از اونها بیشتر آدمهایی هستن که اصلا هیچ ایده ای ندارن! از خودتون بپرسید برای چی اینهمه با زحمت به دنبال پول درآوردن و استقلال مالی هستید، در حالیکه برای استفاده ازش هیچ برنامه ی خاصی ندارید؟ اگه به طور دقیق نمیدونید که به دنبال چه چیزی هستید، چطور توقع دارید که بهش برسید؟

یکی از بهترین راه ها برای اینکه بفهمیم از زندگی چی میخوایم، اینه که یه کتاب آرزوها درست کنیم. این کتاب میتونه واقعی، یا حتی مجازی و توی گوشی تلفنمون باشه. کاری که باید بکنیم اینه که عکس هایی از آرزوهامون رو یک جا جمع کنیم، تا هر روز صبح نگاهی بهشون بندازیم. حتی میتونید از سایت پینترست هم برای این کار کمک بگیرید.

هر روز صبح در حالیکه دارید به آهنگ مورد علاقه تون گوش میدید، یه نگاهی به عکس هاتون بندازید. به خودتون یادآوری کنید که چیزهایی که در زندگی میخواید داشته باشید، آدمهایی که میخواید باهاشون آشنا بشید، و جاهایی که دوست دارید ببینید، چیا هستن. به این فکر کنید که رسیدن به هر کدوم از این آرزوها چه حسی رو در بر خواهد داشت؟ حتی بعد از رسیدن به هرکدوم از آرزوها، میتونید اهداف جدیدتری برای خودتون مشخص کنید.

 

واقعیت یعنی زاویه ی دید

اینشتین یه جمله ی معروف داره که میگه: “واقعیت تنها یک توهمه. اما یک توهم پایدار!”

ما تاثیر زیادی از نوع نگاهمون نسبت به اجسام میگیریم. تغییر دادن شرایط زندگیمون به نظر محال میاد، نه به خاطر اینکه محال هست، بلکه به خاطر اینکه یک عمر با این باور غلط بزرگ شدیم. اما حقیقت اینه که تغییر دادن زندگیمون به همون اندازه آسونه که تغییر دادن فکرمون هست! با شکستن عادت های غلط، و به وجود آوردن عادت های جدید، میتونید جهت زندگیتون رو خودتون تعیین کنید!

 

پس یادتون نره:

۱)یه دفترچه برای نوشتن ایده های بزرگ و یه میلیون دلاری تون داشته باشین! هر چی ایده ها بزرگ تر بهتر!

۲)هر اتفاق خوب و مثبتی که در طول روزتون افتاده رو شب ها قبل از خواب توی یه دفترچه بنویسید! اینطوری دیگه همیشه به دنبال اتفاقات خوب میگردید!

۳)از آرزوهاتون، و چیزهایی که دوست دارید بهشون برسید، یک سری عکس داشته باشید. صبح ها قبل از شروع روزتون، به این عکس ها نگاه کنید و تصور کنید رسیدن به هر کدوم از اونها چه حسی خواهد داشت.

۴)دیدگاهتون رو عوض کنید. اگه همیشه فکر میکردید نمیشه، از این به بعد قراره تفکر جدیدی رو جایگزینش کنید. اونچه که ما حس میکنیم، واقعیت اطرافمون رو میسازه!

منبع-http://rangirangi.com