loud+workplace+may+lead+to+heart+disease+in+employees_16000193_800463697_0_0_7345_300

آیا می دانید سر و صدای بلند می تواند موجب افزایش خطر ابتلای شما به حمله قلبی شود و این عامل در کلان شهرها بسیار زیاد است و می تواند در ایجاد مشکلات قلبی و عروقی به ویژه در سنین بالا بسیار تاثیرگذار باشد

پزشکان در آمریکا می‌گویند: افرادی که مدت طولانی در معرض سر و صدای بلند قرار دارند بیشتر دچار بیماری‌های قلبی می‌شوند.

در بررسی این پزشکان آمده است افرادی که در محل کارشان یا شرکت در فعالیت‌های تفریحی در معرض سر و صدای بلند قرار دارند بیشتر احتمال دارد به بیماری‌های قلبی مبتلا شوند.

دکتر «ون کی گان» از کالج سلامت عمومی دانشگاه کنتاکی گفت: افرادی با عارضه فقدان شنوایی فرکانس بالای دوسویه تقریبا دو برابر احتمال دارد به بیماری‌های قلبی دچار شوند.

نتایج بررسی‌های پیشین نیز حاکی از آن بود که قرار گرفتن در معرض صدا به خصوص در محل کار با خطر ابتلا به بیماری قلبی، فشارخون بالا و دیگر بیماری‌ها ارتباط دارد. متخصصان معتقدند که عارضه فقدان شنوایی فرکانس بالا، شاخص بهتری برای آگاهی از قرار گرفتن در معرض صدای بلند است.
در این بررسی اطلاعات مربوط به 5223 نفر در فاصله سال‌های 1999 و 2004 به منظور مشخص شدن ارتباط قرار گرفتن در معرض سر و صدای بلند با بیماری قلبی بررسی شد. این افراد در طول انجام مطالعه 20 تا 69 ساله بوده‌اند.

در مجموع افراد مبتلا به عارضه از فقدان شنوایی فرکانس بالا در مقایسه با افراد دارای قدرت شنوایی فرکانس بالای معمولی دو برابر بیشتر در معرض بیماری قلبی هستند. همچنین در میان افراد 50 سال و کم‌سن‌تر قرار گرفتن در معرض سر و صدای بلند احتمال ابتلا به بیماری قلبی را چهار برابر افزایش می‌دهد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، پزشکان به افراد توصیه می‌کنند مدت قرار گرفتن در معرض سر و صدای بلند را در خانه و محل کار به حداقل برسانند.

ایسنا