sugar-salt

 


مت استون،  محقق  آمریکایی و نویسنده  کتابی در مورد تغذیه و متابولیسم، ترکیبی از شکر و نمک را قبل از رفتن به رختخواب پیشنهاد میکند، این  ترکیب دارای اثرات بسیار قدرتمندی است.زمانی که از بی خوابی رنج می برید  مخلوط کردن شکر و نمک می تواند یک راه حل عالی برای مشکلاتتان باشد.اگر می خواهید خواب خوب داشته باشید ،  ترکیب این دو را استفاده کنید

مواد لازم:

1 قاشق چای خوری نمک دریا تصفیه شده
5 قاشق چای خوری شکر قهوه ای

 این دو مواد را با هم در یک ظرف شیشه ای بریزید توجه داشته باشید که   نمک و شکر در مقادیر زیاد نباشد، چرا که  مصرف زیاد آن  برای سلامتی خوب نیست. با این وجود، اگر  در حد متوسط ​​مصرف شود بسیاری از مشکلات را حل میکند

استفاده:

 این ترکیب قدرتمند  را درست قبل از  خواب، و یا در طول شب بخورید.  مقدار کمی از این مخلوط  را روی زبان خود قرار داده  تا بتدریج ذوب شود هر شب این کار را تکرار کنید.

این ترکیب چه کار میکند ؟

این ترکیب فوق العاده ای برای کنترل  استرس است. شکر یک سیگنال به بدن برای جلوگیری از تولید هورمون های استرس انجام می دهد که  برای سوخت و ساز بدن بسیار مفید است از سوی دیگر،نمک، هورمون  آدرنالین  را کنترل می کند . مصرف این مخلوط  نیز  سطح سروتونین را افزایش می دهد که باعث کنترل استرس می شود علاوه بر این، شکر یا  به عبارت بهتر  گلوکز،   به میتوکندری انرژی میدهد  . سدیم موجود در نمک  باعث  می شود که  تنفس سلولی بهتر شده  و انرژی تولید کند.

به طور خلاصه، این ترکیب دارای مزایای متعدد، از جمله:

مبارزه با بی خوابی؛
رفع
استرس؛
تسکین سردرد؛
تولید
انرژی
افزایش ایمنی بدن
افزایش سطح سروتونین و الکترولیت؛

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام تهیه و ترجمه شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع (hiDoctor.ir) مجاز می باشد.