9

رژیم غذایی و همچنین مصرف چه غذاهایی در سلامت ما انسان ها موثر می باشد پس باید به خوراک و موادی که در آن استفاده می شود دقت کنید زیرا هر چیز غلط و اشتباهی که در زندگی و آشپزخانه شما مصرف شود به ضرر شما خواهد بود پس بهتر است برای ارتقاء سلامت خود متن زیر را به صورت کامل بخوانید.گذشتگان میگفتند ” آنچه هستید که میخورید” و این حرف تا امروز هم غیر قابل انکار است.

***

اگر یک رژیم سالم و سرشار از ویتامین ها و مینرالها را دنبال کنید بدن این شیوه تغذیه را منعکس میکند. احساس سلامتی و پر انرژی بودن میکنید و خلاصه از همه نظر سالم خواهید بود.اما کسانی که اکثرا غذاهای بی خاصیت استفاده میکنند فرصت رشد را از بدنشان میگیرند و در رنج و عذابند. نتیجه این نوع غذا خوردن فقط خمودی و بی انرژی بودن نیست بلکه سلامتی کل بدن به خطر می افتد. دانستن این رابطه تنگاتنگ بین سلامتی و آنچه میخورید میتواند انسان را قانع کند تا به آنچه میخورد دقیقتر نگاه کند.

بدن چه چیزی نیاز دارد؟
غذا خوردن ضروری است و همه این را میدانیم اما اینکه کدام غذا برای ما مناسب است را خیر. با یک مثل قدیمی شروع میکنیم در گذشته دریانوردانی که به سفر میرفتند ماهها نمیتوانستند مواد غذایی مغذی استفاده کنند و در نهایت به دلیل کمبود ویتامین C و سایر ویتامینها و مینرالها به شدت مریض میشدند.هر حرکتی که انجام میدهیم به خاطر وجود همین مواد مغذی است. غذا به بدن سوخت میرساند تا بتوانیم فکر کنیم و انرژی داشته باشیم تا عضلاتمان را تکان دهیم. غذا خوردن تنها برای سلامت ماندن نیست بلکه برای داشتن احساس خوب نیز هست.تنها را برای اینکه بدن سالم بماند هم این است که طیف گسترده ای از مواد مغذی را مصرف کنیم.

رژیم ضعیف، بدن ضعیف
بسیاری از غذاها تاثیر فراوانی بر سلامت قلب دارند. تحقیقات بلند مدت نشان داده که برنامه های غذایی که در آن از میوه و سبزیجات و غلات سبوس دار زیاد استفاده میشود و چربی های اشباع شده در آن کم است کمک میکند که بدن از بیماری های قلبی و فشار خون در امان باشد. مسلم است که برنامه غذایی که سرشار از چربی های اشباع شده و ترانس است و میوه و سبزیجات هم به اندازه کافی استفاده نمیشود باعث بروز این بیماری ها میشود.حتی یک کمبود کوچک در رژیم غذایی هم تاثیر خود را بر سلامتی نشان میدهد. یکی از شایع ترین مشکلات در دنیا کمبود آهن است. این مشکل در خانمها بسیار زیاد است به دلیل اینکه در دوره پریود از مواد غذایی دارای آهن استفاده نمیکنند. همچنین آهن یک ماده مغذی ضروری برای نوزادان ،کودکان و نوجوانان در حال رشد است.مثال دیگر کلسیوم است که برای سلامت و قدرت استخوانها ضروری است. بدون کلسیم دچار پوکی استخوان میشویم که این بیماری باعث میشود استخوانها ضعیف و شکننده شود.استفاده از یک رژیم غذایی سالم که در آن مطمئن باشید همه مواد مغذی لازم را استفاده میکنید شاید زمان زیادی لازم داشته باشد. اما به خاطر داشته باشید بدن ما از هر آنچه در آن قرار میدهیم استفاده میکند چه خوب و چه بد پس درست لنتخاب کنیم.

منبع: کرمانی