images.jpg655
آیا می دانستید چاقی یا لاغری پدران نقش بسزایی در تعیین جنسیت فرزندشان دارد و می تواند موجب دختردارشدن یا پسردارشدن آن ها شود همچنین می تواند عاملی برای نازایی آن ها باشد همچنین عوامل دیگری نیز در این باره نقش دارند مانند استرس،سن،فعالیت کاری و..

 محققان چینی با بررسی بر روی زوج‌های ناباور دریافته‌اند مردان لاغر به احتمال بیشتر صاحب فرزند پسر می‌شوند.
گفتنی است: کارشناسان در این پژوهش 8 هزار و 500 زوج ناباور را مورد بررسی قرار داده و دریافته‌اند که اکثر مردان چاق و یا دارای اضافه وزن 27 درصد بیشتر از مردان لاغر صاحب فرزند پسر شده‌اند.
 کارشناسان دریافته‌اند، عواملی چون نژاد، رژیم غذایی، استرس و سن پدر همگی بر تغییر جنسیت جنین موثر است محققان بیمارستان دانشگاه پکن بر این اساس اعتقاد دارند نوعی ارتباط مستقیم بین وزن پدر و جنسیت جنین وجود دارد.
کارشناسان این نتایج را با بررسی بدنیا آمدن نوزادان پسر و دختر به شکل طبیعی و نیز به دنیا آمدن نوزاد از طریق لقاح رحمی و مقایسه نسبت جنسیتی آنها با وزن پدرانشان بدست آورده‌اند.
 از این نتایج در آینده و با تکمیل پژوهش‌ها می‌توان برای زوج‌هایی که تمایل بیشتر به داشتن فرزند دختر یا پسر دارند و دلایل منطقی برای خواسته خود دارند استفاده کرد.
 تا به حال اکثر تحقیق‌ها در خصوص جنسیت جنین و سلامت او بر روی مادران صورت گرفته اما در این تحقیق به صورت انحصاری پدرها و وزن آنها مورد بررسی قرار گرفته است.
در تحقیقات پیشین علل مختلفی را موجب شکل گیری جنسیت دختر یا پسر در زوجین می‌دانستند که از آن جمله سن پدر و مادر‌، ژنتیک خانوادگی، نوع تغذیه والدین، استرس والدین، شرایط آب و هوا و فصل خاص سال، گرما یا سرمای هوا، سابقه زایمان های گذشته، میزان دریافت نور خورشید، سابقه افسردگی در مادر و محل زندگی و فاصله از سطح دریا را می‌توان نام برد.