how-to-control-anger_364x200_dv1161025

آیا می دانستید افراد زودجوش و کسانی که زود از کوره در می روند طول عمر کوتاه تری نسبت به دیگران دارند و با این کار در واقع به خود ضربه وارد می کنند مطمئنا زندگی با آرامش نسبت به زندگی با تنش و اضطراب برتری زیادی دارد

اگر می خواهید فصل های بیشتری را به چشم خودتان ببینید و خیلی زود از لذت زندگی کردن در این دنیا محروم نشوید، زود از کوره در نروید. فراموش نکنید، آنچه امروز و الان شما را ناراحت و عصبی کرده چند ساعت یا نهایتاً چند روز بعد دیگر برایتان مثل یک طوفان مخرب نیست.

 امروزه اغلب ما به سرعت عصبانی و ناراحت می شویم، به خاطر کوچک ترین چیزها داد می زنیم و خودمان را تحت فشار روحی و عصبی قرار می دهیم. از دعواها و عصبانیت های موقع رانندگی تا چالش های خانوادگی همه و همه خون ما را خیلی سریع به نقطه جوش می رساند. درگیری هایی که گاهی این قدر کوچک و بی ارزش هستند که گمان نکنید می توانند موجب مرگ زودرس شوند؛ اما حقیقت اینجاست که عصبانیت های پی در پی هر چه قدر هم که کوچک باشند موجب کاهش طول عمر انسان می شوند.

بنا بر آخرین یافته های دانشمندان، مردان جوانی که تازه وارد 30 سالگی شده اند و در طول زندگی با چالش های بسیاری مواجه هستند و به سرعت برای کوچک ترین چیزها عصبی می شوند، به احتمال زیاد رنگ 36 سالگی را نمی بینند. در واقع، احتمال از دست رفتن این گروه از افراد در سن 35 سالگی بسیار بیشتر از سایر همسن و سالانشان است. مردانی که اغلب، زندگی خود را سرشار از تجارب بد و ناراحت کننده توصیف می کنند و متأسفانه توانایی خوبی در تشریح حالات روحیشان هنگام عصبی شدن ندارند. این در حالی است که اگر آنها بتوانند در مورد هر آنچه ناراحتشان می کند صحبت کنند تا حد زیادی از فشار روحی خارج می شوند.

علاوه بر این، دانشمندان توصیه می کنند که همه افراد تمرین های ذهن آگاهی را یاد بگیرند و انجام بدهند، تا واکنشی درست و منطقی نسبت به اتفاقات ریز و درشت محیط پیرامونشان داشته باشند. فارغ از همه اینها لازم است موقع عصبانیت چشمتان را ببندید و به گذرا بودن لحظه ای که در آن هستید و فردایی که دیگر این مشکلات وجود ندارد فکر کنید. میرایی ما، دنیا و تمام متعلقاتش، به ما یادآوری می کند که زندگی شادتر و آرام تری داشته باشیم.

منبع: