acupuncture-e1364967114517
یکی از راههای درمانی برای بی خوابی استفاده از طب سوزنی است که در این زمینه می تواند بسیار مفید و تاثیرگذار باشد توصیه می کنیم این طب را برای یکبار هم که شده امتحان کنید و تاثیرات مثبت آن را ببینید

دکتر همت خواه متخصص طب سوزنی  در خصوص کم خوابی بیان کرد: بعضی از افراد در حدود 3 تا 4 ساعت طول می‌کشد تا به خواب بروند و بعضی دیگر در نیمه‌های شب بیدار شده و دیگر قادر نیستند به خواب روند. داروهایی که برای درمان بی‌خوابی به افراد تجویز می‌شوند اغلب اعتیادآور بوده و درمان جدید با ملاتونین نیز هنوز در دراز مدت نتایج قابل قبولی نداده است.
وی افزود: تحقیقاتی که بر روی اثر طب سوزنی در درمان بی‌خوابی صورت گرفت باعث شد اثر قابل توجه این طب به مشکل بی‌خوابی مورد تأیید پزشکان قرار بگیرد.
این متخصص طب سوزنی اظهار داشت: عموما اعتقاد بر این است که طب سوزنی با تحریک سیستم اعصاب باعث ترشح مولکو‌های پیغام بر عصبی شیمیایی در بدن می‌گردد و تغییرات بیوشیمی ایجاد شده در بدن موجب بهتر شدن فرد از نظر روحی و بدنی می‌شود.
وی در خصوص چگونگی اثر طب سوزنی بر درمان بی‌خوابی تصریح کرد: تحقیقات دانشمندان نشان داده که درمان با طب سوزنی در افرادی که مبتلا به بی‌خوابی هستند می‌تواند با روش‌هایی از قبیل تحریک تولید آندروفین‌ها، افزایش بیشتر جریان خون در مغز، کاهش فعالیت سیستم اعصاب سمپاتیک که باعث افزایش آرامش فرد می‌گردد و… اثر خود را می‌گذارند.
وی خاطر نشان کرد: تحریک بعضی نقاط بدن با استفاده از طب سوزنی موجب بروز اثراتی بر روی مغز می‌گردد که منجر به کاهش حساسیت فرد به درد و استرس شده و در نتیجه در افراد آرامش ایجاد می‌کند و بی‌خوابی و اضطراب آن‌ها را برطرف می‌نماید.