images
می خواهیم روز جهانی خانواده را به تمامی خانواده های دنیا تبریک بگوییم امروز به این مناسبت به مطالبی پر اهمیت در مورد خانواده می پردازیم و آنان را به داشتن روزی برای خانواده بدون موبایل و تلفن همراه و مختص اعضای خانواده تشویق می کنیم.

خیلی وقت است که دلمان یک خانواده شاد می خواهد، شاید آخرین باری که دور هم جمع شدیم و شادی هایمان تلگرامی و فیسبوکی نبود و تمام خاطراتش پر بود از روزهای سپری شده در خانه مادربزرگ سالها می گذرد.
امروز می خواهم اندر احوالات موبایل بنویسم… یک روز بدون موبایل با خانواده ! قبل از هر چیزی بگذارید یک سوال از خدمتتان بپرسم :
 چه اتفاقی می افتد اگر فقط برای چند ساعت گوشی موبایلتان را با خودتان نداشته باشید ؟! چه اتفاقی می افتد اگر برای چند ساعت، فقط چند ساعت پیغامی را که دوستان در وایبر ،فیسبوک، تلگرام و…برای شما فرستادند نخوانید؟! قطعا زنده می مانید، اما حس یه معتادی به شما دست می دهد که چند روز مواد به دستش نرسیده است.
نمی دانم چرا زندگی امروزه خیلی از ما به موبایل وابسته شده که حتی نزدیکانمان هم فراموشمان می شود، واضح است که برای آدم هایی مثل ما که به تلفن های همراه وابسته ایم و با آنها زندگی می کنیم روز بدون موبایل غیر قابل تصور باشد، بیایید چند دقیقه فکر کنیم و ببینیم آیا موبایل جایگاهش والاتر است یا خانواده ؟!!
امروز ۱۷ مهرماه روز جهانی خانواده است، یکی از نهادهای جامعه که به اعتقاد جامعه شناسان و روانشناسان در تمام دنیا ، مهم ترین رکن جامعه و اولین محیطی است که کودک با آن آشنا می شود و تاثیر بسیار مهمی در تکوین شخصیت ، رفتار ، گفتار و تفکر کودک در آینده دارد..
حال بیایید در چنین روز مقدسی تنها ۲۴ ساعت موبایلمان را کنار بگذاریم ، از چه می ترسید ؟ مطمن باشید فکرتان برای تصمیم گیری های مهم زندگی بازتر و استرستان هم کم خواهد شد.
اصلا یک فکر بهتر ؛ همین الان برای سر به نیست کردن موبایل هایتان تصمیم بگیرید..می توانید همگی با هم به این توافق برسید که دستگاه های هوشمندتان را مثل موبایل، تبلت  و لپ تاپ را خاموش کنید و در کمد بگذارید و در آن هم قفل کنید تا یک روز شاد و صمیمی را در کنار خانواده تان سپری کنید بدون هیچ گونه دغدغه ای!

مطمن باشید بدون تلفن همراه زندگی رنگ قشنگ تری خواهد داشت، حتی مزه غذا خوردن هم برایتان عوض می شو ، چون آنوقت مجبور نخواهید بود حتی حین غذا خوردن مدام جواب پیامک، ایمیل، وایبر، تلگرام و غیره را بدهید و با تمام وجود از غذا خوردنتان و از کنار هم هم بودنتان لذت خواهید برد!
دوستان عزیز انجام این کار فقط نیازمند یک همت درونی است پس خواهشمندیم برای آرامش و شادی خودتان و خانواده تان هم که شده برای یک روز امتحان کنید، مطمن باشید دنیا به آخر نمی رسد …کاش یک روز هم، “روز جهانی بدون موبایل” نامگذاری شود..به امید آن روز.