ra4-2486
آیا می دانستید ارتباط و معاشرت با افراد سرشناس و کسانی که سمت بالایی دارند موجب کاهش اعتماد و عزت نفس در شما خواهد شد و می توانید در این تخریب روحیه شما تاثیر فراوانی داشته باشد؟

به نقل از خبرگزاری اینفورمینگ روسیه، این نتیجه گیری توسط متخصصان موسسه و اندربیلت واقع در ایالت تنسی بدست آمد آنها یک بررسی ویژه از رفتار انسان‌ها انجام دادند، در نتیجه دانشمندان معلوم کردند ارتباط با افراد ثروتمند و عالی رتبه منجر به خراب شدن حال می‌شود.
محققان برای آزمایش خود، ساکنان شهرهای بزرگ ایالات متحده آمریکا و چین را مشارکت دادند.
به گفته دانشمندان،‌بسیاری از داوطلبان شرکت کننده در این آزمایش به عزت نفس پایین خود، بدلیل مقایسه مداوم خود با دوستانشان که موفق به کسب موقعیت بالا در زندگی و ثروت شده‌اند، اقرار کردند، کارشناسان آمریکایی معتقدند این واکنش یک رفلکتور و عکس‌العمل غیر ارادی است. به همین دلیل دانشمندان به همه توصیه می کنند: دوستی با افراد خوش اقبال‌تر منجر به ناامیدی می‌شود،‌این ارتباط مضر را قطع کنند.
علاوه بر این، انسان در سطح ناخودآگاه فکر می‌کند چگونه از این آشنایی فایده ببرد، همچنین دانشمندان معتقدند ساکنان شهرهای بزرگ در تلاش برای مستقل شدن هستند بنابراین تحمل مقایسه با دوستان مرفه‌تر را ندارند.