Blank tin can and place set with flatware over white background

مصرف این قبیل غذاها برای افرادی که از عارضه فشار خون رنج می برند بسیار مضر است و توصیه می کنیم حتی الامکان ار مصرف آن ها اجتناب کنند همچنین ورزشکاران و خانم های باردار نیز از این قاعده مستثنی نیستند

سرپرست مؤسسه مطالعات تاریخ پزشکی, طب اسلامی و مکمل گفت: کم‌خوری از راه‌های درمان فشار خون است، همچنین افراد مبتلا به فشار خون از مصرف غذاهای مانده و کنسروی پرهیز کنند.

 روشنک قدس سرپرست مؤسسه مطالعات تاریخ پزشکی, طب اسلامی و مکمل اظهار داشت: افرادی که در منطقه مدیترانه زندگی می‌کنند به‌دلیل رعایت رژیم غذایی مدیترانه‌ای کمتر فشار خون بالا را تجربه می‌کنند.
به‌گفته وی در رژیم غذایی مدیترانه‌ای روغن زیتون و زیتون زیاد مصرف می‌شود و این دو ماده غذایی اثرات و نقش چشمگیری در پیشگیری از فشار خون بالا را ایفا می‌کند.

سرپرست مؤسسه مطالعات تاریخ پزشکی, طب اسلامی و مکمل افزود: فشار خون بالا علامت روشنی ندارد و از دیدگاه طب نوین فشار خون را کشنده آرام می‌نامند.

وی اضافه کرد: استرس یکی از فاکتورهای اساسی در بروز فشار خون است، همچنین عدم فعالیت بدنی و کم‌تحرکی نیز از علل دیگر بروز فشار خون بالا محسوب می‌شود.

بروز فشار خون در ورزشکاران حرفه‌ای بعد از کنار گذاشتن ورزش بیشتر است
قدس بیان داشت: بروز فشار خون در ورزشکاران حرفه‌ای بعد از کنار گذاشتن ورزش بیشتر است و این افراد درجاتی از فشار خون بالا را تجربه خواهند کرد.
سرپرست مؤسسه مطالعات تاریخ پزشکی, طب اسلامی و مکمل عنوان کرد: از دیدگاه طب نوین مصرف مواد غذایی سرشار از منیزیم و پتاسیم در کاهش فشار خون مؤثر است.

قدس ادامه داد: امروزه چاقی را نیز از علل شایع بروز فشار خون بالا عنوان می‌کنند.
وی یادآور شد: از دیدگاه طب سنتی پُری رگ‌ها از خون یا افزایش حجم خون در رگ‌ها موجب بروز فشار خون بالا است.
سرپرست مؤسسه مطالعات تاریخ پزشکی, طب اسلامی و مکمل اظهار داشت: پُرخوری از علل اصلی امتلای رگ‌ها از خون است و کم‌خوری سرآمد درمان فشار خون است.

قدس خاطرنشان کرد: افراد مبتلا به فشار خون بالا از مصرف غذاهای مانده و کنسروی پرهیز کنند و باید بدانند که رعایت آداب صحیح غذاخوردن بسیار به کاهش فشار خون بالا کمک می‌کند, همراه با غذا آب یا سایر مخلفات مانند سالاد و ماست مصرف نکنند.

تسنیم,