081008114416_1_900x600

با استفاده از گیاهان دارویی می توانید به راحتی و به سهولت و بدون هیچ عارضه ای شادی و شادمانی را تجربه کنید و با افسردگی تان مقابله کنید با برخی روش های ساده دیگر مانند پیاده روی و نقاشی نیز می توانید سرزنده و سرحال شوید

خندیدن با ایجاد احساس شادمانی، در حفظ سلامت روح و روان موثر است. با این حال بسیاری از متخصصان از جمله محققان هاروارد معتقدند که احساسات مقطعی مثبت و کوتاه برای کاهش افسردگی کافی نیست و لازم است با افسردگی به طور موثر مقابله شود. ‏

انجام فعالیت‌هایی که ذهن را مشغول نگه می‌دارد، راه خوبی است تا دچار افسردگی نشوید. کارهایی که می‌توان انجام داد، گوش دادن به موسیقی آرام، نوشتن، نقاشی کردن و انجام دادن کارهای عام‌المنفعه است. هم‌چنین می‌توان از برخی گیاهان نیز بهره برد. گیاهانی که سیستم عصبی را آرام و بی‌خوابی را برطرف می‌کند.

آب قاشقی
هر بار که دچار اضطراب یا افسردگی شدید، از دمنوش این گیاه استفاده کنید. این گیاه در آرام کردن اعصاب و ایجاد آرامش و کاهش فشارخون موثر است. با مصرف این گیاه نه تنها از استرس فیزیکی کاسته می‌شود بلکه استرس ذهنی نیز کاهش می‌یابد.
یولاف (جودوسر)
برای افرادی که در مرحله ترک اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات الکلی هستند، موثر است زیرا باعث آرامش اعصاب می‌شود. این گیاه برای بیماران مبتلا به صرع، خستگی مفرط، زونا و میگرن نیز مفید است.
ریشه طلایی CRhodiola Rosea
همانند جینسینگ، این گیاه نیز تأثیر استرس را روی جسم و ذهن کاهش می‌دهد و با افزایش دادن میزان ماده شیمیایی در مغز که ایجاد شادی می‌کند (دوپامین و سروتونین) باعث بهبود خلق و خوی فرد می‌شود.
علف چای
نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که این گیاه به اندازه اغلب داروهای ضد‌افسردگی موثر است. این گیاه به بیمارانی داده می‌شود که به مهارکننده‌های باز جذب سروتونین (داروهای افسردگی) جواب نمی‌دهند. تنها مشکل این است که با داروهای تجویز شده تداخل ایجاد می‌کند.
جینسینگ سیبری
این گیاه به بدن کمک می‌کند تا با استرس کنار بیاید. جینسینگ در فرد ایجاد انرژی می‌کند.
بادرنجبویه
به علت خاصیت ضد‌استرس، این گیاه به طور موثر در برابر اضطراب و بی‌خوابی موثر است و برای رفع سردرد و افسردگی نیز از آن استفاده می‌شود. از آن جا که سرشار از ویتامین C است باعث التیام سریع زخم و گزیدگی می‌شود. این گیاه برای افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند موثر است و باعث می‌شود بدن در برابر عفونت‌ها و بیماری‌ها مقاومت کند.(بهتر است این گیاهان را با مشورت پزشک مصرف کنید.)