561de1a17de2c

برای سالمندان محترم در زمینه تیرگی دورچشم پیشنهادات جالب و مفیدی داریم که با بکارگیری آنان می توانید از شر این عارضه خلاص شوید و پوست دور چشمتان را شفاف تر و تازه تر از قبل کنید به توصیه های این متخصص پوست و مو گوش فرا دهید.

معمولا با افزایش سن علاوه بر اینکه چین و چروک‌های پوست به‌خصوص در نواحی دست، صورت و گردن بیشتر می‌شود، افراد سالمند از تیرگی دور چشم هم گله‌مند هستند و تمایل دارند با رفع این تیرگی‌ها زیبایی صورتشان را حفظ کنند.

دکتر غلامحسین غفارپور، متخصص پوست و مو و زیبایی در پاسخ به این سوال که اگر سالمندی دچار تیرگی دور چشم است، برای زیباسازی صورتش چه کاری باید بکند، گفت: «تیرگی دور چشم، ژنتیکی است ولی با این حال با استفاده از لیزر فراکشنال CO2‌ می‌توان از شدت آن کم‌ کرد. در ضمن برای اینکه در این سنین پوست شاداب‌تری داشته باشیم توصیه می‌شود فرد سالمند از کرم‌های ضدچروک و کرم‌هایی که محتوی آنزیم 10Q هستند، استفاده کند.»

وی در ادامه افزود: «اگر چه می‌توان این کرم‌ها را بدون تجویز پزشک از داروخانه‌ها تهیه کرد ولی توصیه می‌شود حتما با یک متخصص پوست مشورت تا کرم مناسب با پوست صورت پیشنهاد شود.»

غفارپور، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران در نهایت در پاسخ به این سوال که آیا استفاده از مژه مصنوعی یا کاشت موقت مژه در دوران سالمندی مجاز است، گفت: «سالمندانی که تمایل دارند برای زیباترشدن چشم‌هایشان از مژه‌های مصنوعی یا کاشت مژه استفاده کنند بد نیست بدانند که این کار ممکن است باعث کنده‌شدن مژه‌های طبیعی آنها شود. هرچند استفاده از مژه‌های مصنوعی فقط برای چند روز مجاز است و ضرری ندارد.»