2

یک سری اشباهات وجود دارد که ما بی خبر هستیم و ناخواسته آن را انجام می دهیم که باعث می شود عوض اینکه لاغر شویم بدتر روز به روز چاق شویم و همچنین خودتان در جریان هستید که چاقی خود یک بیماری خطرناک می باشد که باعث بیماری های دیگر در بدن ما انسان ها می شود.

نخوردن صبحانه :

اولین اشتباه بزرگ که هرفردی ممکن است دچار شود نخوردن صبحانه است . بسیاری از انرژی روزانه را ما ازصبحانه دریافت می کنیم ، ازهمین رو نخوردن آن باعث می شود تا شما انرژی لازم برای کار را نداشته باشید و همچنین از آن جایی که از شب قبل چیزی نخورده اید، ناخودآگاه بیشتر ناهار خواهید خورد.

فاصله زیاد بین وعده ها:

بسیاری از پزشکان توصیه می کنند خوردن تنقلات سالم آن هم به میزان کم، بهتر ازآن است که در فاصله های طولانی غذا بخورید. غذا نخوردن به مدت طولانی می تواند برای بدن بسیار مضر باشد و متابولیسم بدن را نیزکاهش می دهد.

نداشتن برنامه درست:

همیشه در دوره  رژیم برنامه درست داشته باشید تا بدن شما بتواند خود را تنظیم کند. بسیاری از افراد هستند که برنامه درستی برای خود ندارند به طوری که هیچ گاه مشخص نیست درچه زمانی غذامی خورند یا ورزش می کنند. این بی برنامگی به تنظیمات بدن آسیب وارد می کند وآن را  ازحالت درست خود خارج می کند.

نوشیدنی های شیرین:

در دوره رژیم باید به میزان درستی از مایعات استفاده کنید، چرا که بسیاری از آب بدن شما خالی شده و نیاز به تجدید آن دارید.آب بهترین گزینه برای نوشیدنی های دوره رژیم است.از نوشیدنی های حاوی شکر مانند آبمیوه های غیر طبیعی یا نوشابه ها حتی انواع رژیمی جدا خودداری کنید.

یک وعده در روز:

یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی که بسیاری از افراد مرتکب می شوند، خوردن تنها یک وعده درروز است، آنها یک وعده پرانرژی و کالری در صبح می خورند و تا فردای آن روز دیگر وعده غذایی ندارند.این کار بسیار برای بدن مضر است ومی تواند دستگاه گوارش را از بین ببرد.

منبع: آرایشیک