static1.squarespace.com
اگر به عملکرد ذهنتان در دوران سالمندی اهمیت می دهید بهتر است از مصرف کاکائو غافل نشوید چون در پیشگیری از بروز اختلالات مغزی نقش بسزایی دارد و به سلامت مغز و هوش و حافظه این افراد کمک بسزایی می کند

یکی از مطالعات The American Journal of Clinical Nutrition نشان می‌دهد که مصرف فلاونول کاکائو می‌تواند عملکرد شناختی، فشار خون و وضعیت متابولیسم را در بین سالمندان بهبود ببخشد. این مطالعه که با مخففی از نام‌های انگلیسی کاکائو، شناخت و پیری، CoCoA نام گرفته، با حمایت شرکت Mars انجام شده و یکی از محققان این مطالعه نیز از کارمندان همین شرکت است.

، این مطالعه بر روی تعدادی سالمند انجام شد که هیچ شواهدی نشان نمی‌داد که دچار اختلال شناختی باشند، و در واقع از آن‌ها خواسته شد که هر روز به مدت ۲ ماه از نوشیدنی‌های کاکائویی با فلاونول زیاد استفاده کنند. در طول این مطالعه، بعد از هر بار استفاده از این نوشیدنی‌های کاکائویی، عملکرد و توانایی ذهنی این سالمندان مورد بررسی قرار می‌گرفت تا تغییرات احتمالی توسط محققان ثبت شود.

نتایج نهایی نشان داد سالمندانی که از نوشیدنی کاکائویی با فلاونول زیاد استفاده می‌کنند، از نظر عملکرد شناختی بهبود می‌یابند. حتی سالمندانی که از فلاونول کم استفاده کرده بودند،‌ کمی بهبود یافته بودند. این محققان اعلام کردند: «داده‌های نهایی ما نشان می‌دهد که مصرف همیشگی فلاونول می‌تواند سلامت عملکرد شناختی را با افزایش سن تامین کند».