Make-Natural-Eye-Makeup

هرگز از خواص معجزه آسای سبزیجات تازه بر حفظ نشاط و شادابی پوستتان غافل نشوید، در طبیعت سبزیها و گیاهان مختلفی وجود دارند که می توانید از آن ها برای تهیه ی شیر پاک کن های طبیعی استفاده کنید.

چگونه در منزل شیرپاک کن های طبیعی بسازیم؟

در این مقاله از روش هایی را برای تهیه  شیر پاک کن های طبیعی به شما ارائه می دهیم :

شیر پاک کن هویج : ۲ عدد هویج درشت و تازه را با رنده ی ریز رنده کنید و با یک لیوان شیر مخلوط کنید ، شما می توانید با این شیر پاک کن هر شب آرایش خود را پاک کنید اما به خاطر داشته باشید این شیر پاک کن ا تنها ۲۴ ساعت می توانید در یخچال نگه داری کنید.

شیرپاک کن کاهو : این شیر پاک کن ، یکی از مفیدترین شیرپاک کن های طبیعی در جهان است ، این شیرپاک کن علاوه بر پاک سازی به آب رسانی پوست نیز کمک می کند ، برای تهیه ی این شیر پاک کن ۵ برگ بزرگ کاهو را در ۲ لیوان آب به مدت ۱۰ دقیقه بجوشانید و عصاره ی آن را با ۲ عدد هویج رنده شده مخلوط کنید واستفاده نمایید ، شما می توانید این ترکیب را تا ۶ روز در یخچال نگه داری کنید.

شیر پاک کن سیب زمینی : این شیرپاک کن یکی از شیر پاک کن های موثر و مفید برای پاک کردن مواد آرایشی از روی پوست می باشد که علاوه بر پاکسازی پوست باعث از بین رفتن لکه ها و تیره گی های پوست نیز می شود ، برای تهیه ی این شیر پاک کن ۲ عدد سیب زمینی آب پز شده را با ۱ لیوان شیر مخلوط کرده و هر روز از آن استفاده کنید ، این ترکیب را می توانید ۲۴ ساعت در یخچال نگه داری کنید.

شیر پاک کن گریپ فروت : این میوه که جزو یکی از پر خاصیت ترین میوه ها می باشد و سرشار از ویتامین سی می باشد استفاده از آن باعث جوانی و نشاط پوست نیز می شود، برای تهیه ی این شیر پاک کن ۳ قاشق غذاخوری اب گریپ فروت تازه را با ۲ قاشق غذاخوری آب لیموی تازه و ۱ لیوان شیر مخلوط کرده و استفاده نمایید ، شما می توانید این ترکیب را تا ۲۴ ساعت در یخچال نگه داری کنید.

منبع-آرایشیک