banana-peels-have-benefits-youd-never-think

درست است موز خواص بسیار زیادی دارد اما پوست آن می تواند بسیار مفیدتر و پرخاصیت تر از آن باشد و فواید درمانی زیاید برای مصرف کنندگان داشته باشد و با ترکیبات خاص و شگفت انگیز خود چاره ای برای بسیاری از مشکلات شما و تامین کننده ویتامین آمورد نیاز بدنتان باشد!

معروف است به خطرناکی؛ همه می گویند حواست باشد رویش پا نگذاری که زمین می خوری، به همین خاطر سطل زباله به خانه اول و آخرش بدل شده است. حتماً از خودتان می پرسید از چه صحبت می کنیم؟ صحبت از پوست موزی است که اغلب ما بدون لحظه ای درنگ روانه سطل زباله اش می کنیم؛ ولی همین پوست موز در ظاهر سراسر ضرر و خطر می تواند به سلامت جسمی ما کمک کند.
به گزارش سرویس ترجمه شفقنا زندگی، پوست زرد رنگ موز همانند دیگر میوه ها و سبزیجات که رنگی زرد، سبز و قهوه ای دارند مزایای بی اندازه ای برای بدن ما دارد. پوستی که خلاف تصور ما سرشار از مواد مغذی هم چون: انواع ویتامین ها، پتاسیم، منیزیوم، فیبر، پروتئین و آنتی اکسیدان است. علاوه بر این، ترکیبات موجود در پوست موز در کاهش وزن و بهتر شدن خلق و خو تأثیر شگفت انگیزی دارد.
به گفته کارشناسان تغذیه، ویتامین A موجود در پوست موز می تواند به سلامت و استحکام دندان ها و استخوان های ما کمک قابل ملاحظه ای بکند. ویتامین B6 موجب ارتقای سیستم ایمنی بدن می شود، سلامت قلب و مغز را بهبود می بخشد، قند خون را کنترل می کند و انرژی زاست. علاوه بر این، ترکیبات پوست موز همزمان با تنظیم کردن سیستم سوخت و ساز بدن خوراکی مؤثر است برای آنهایی که می خواهند وزنشان را کم کنند؛ زیرا فیبر موجود در این پوست شگفت انگیزی طول مدت سیری شما را افزایش می دهد.ویتامین C که به وفور در این پوست خوراکی یافت می شود به التیام سریع زخم ها و رشد بافت های آسیب دیده کمک می کند.
در کنار همه این مزایای جسمانی، پوست موز بر روحیه و خلق و خو هم تأثیر مثبت می گذارد و میزان ترشح سروتونین در بدن را افزایش می دهد. بدین وسیله از ابتلا به افسردگی و تبعات حاصل از آن جلوگیری می کند. ممکن است در نگاه اول خوردن یک پوست خام چندان لذت بخش به نظر نرسد؛ اما این تنها یک پیش فرض غلط است و مصرف این خوراکی نه تنها مشکلی برای معده ما به وجود نمی آورد بلکه در گذشت زمان به بخشی از زندگی ما بدل می شود. اگر می خواهید خودتان را از یک منبع شکفت انگیز غذایی محروم نکنید از این پس پوست موزها را دور نریزید و با لذت تمام آنها را مصرف کنید.
منبع دیلی میل