open-uri20121107-5707-vaqhwb

انجام ورزش های سنگین تا چه حد برایتان مجاز است و در صورت علاقه مندی به این قبیل ورزش ها تا چه میزان و روزانه چه مدت باید انجام دهید تا آسیبی متوجه شما نشود در این زمینه باید بسیار مراقب باشید و بی گدار به آب نزنید

بسیاری از ما آرزو داریم که بتوانیم بیش از حد ورزش کنیم. این در حالی است که کمتر از نیمی از ما مقدار توصیه شده ورزش روزانه را انجام می‌دهیم.

 ورزش اگرچه فواید سلامتی فراوانی دارد اما انجام بیش از حد آن در طولانی مدت سبب افزایش خطر برخی از آسیب‌ها و عوارض جانبی می‌شود. بنابراین توصیه محققان بر این است که اگر می‌خواهید از مزایای بهینه ورزش بر روی سلامت برخوردار شوید، تمرینات معتدل و مداوم را باید انتخاب کنید.

به گفته محققان آسیب‌های ناشی از ورزش‌های شدید و بیش از حد منجر به کاهش سیستم ایمنی بدن و افزایش فرایندهای التهابی می‌شود. بنابراین به کسانی که ناچار به انجام ورزش‌های شدید مانند ماراتن هستند، توصیه می‌شود حداقل یک تا دو روز در هفته را به طور کامل استراحت کنند. علاوه بر این تحقیقات ثابت کرده‌اند که ورزش‌های بسشیار شدید ممکن است خطر آریتمی و مرگ ناگهانی را نیز در میان ورزشکاران افزایش دهد.