cinere

 

سرم های آرایشی نسل نسبتا جدیدی از محصولات هستند که همگام با پیشرفت تکنولوژی طرفدارهای زیادی را به خود اختصاص داده اند. بارزترین ویژگی های سرم ها قابلیت نفوذ بالا، اثر بخشی سریع و ساختار سبک این محصولات است. به طور کلی تفاوت سرم ها با کرم ها در فرمولاسیون آن ها می باشد. سرم ها محصولاتی با غلظتهای مختلف هستند که به دلیل وجود پپتیدها و ساختار مایع به راحتی در عمق پوست نفوذ می کنند و در نتیجه ماندگاری بیشتری در لایه های پوست خواهند داشت. علاوه بر پپتیدها، سرم ها حاوی درصد بالایی از مواد آنتی اکسیدان، اسیدهای روشن کننده، مواد مرطوب کننده و ترکیبات ضد پیری نیز هستند. نکته ی قابل توجه درباره سرم ها آن است که این محصولات بر پایه ی آب هستند و باعث ایجاد احساس سنگینی و گرفتگی منافذ پوست نمی شوند و به همین دلیل برای پوست های چربی که تحمل کرم های سنگین را ندارند بسیار مناسب هستند.

 

حال سوال اساسی این است که پپتیدها با چه مکانیزمی به پوست فایده می رسانند؟

پپتیدها پروتئین های کوچکی هستند که از مقدار کمی اسیدآمینه ( 15-2 عدد ) ساخته شده اند. این پروتئین ها به علت کوچکی دارای قدرت نفوذ زیادی می باشند و به سرعت از لایه های پوست عبور می کنند و به داخل سلولهای درم (لایه دوم پوست) راه می یابند. این مواد فرایند های درون سلولی را تحت تأثیر قرار می دهند و آثار متعددی از خود بروز می دهند. این مواد فرایند های درون سلولی را تحت تأثیر قرار می دهند و آثار متعددی از خود بروز می دهند. به عنوان مثال پپتیدها می توانند باعث افزایش میزان کلاژن، الاستین و دیگر پروتئین های ساختاری پوست شوند و با ایجاد استحکام در پوست سبب رفع چین و چروک ها گردند. از آنجا که این پپتیدها مشابه مواد طبیعی موجود در سلولهای پوست می باشند عوارض جانبی مواد شیمیایی را ندارند و همانند مواد طبیعی داخل بدن عمل می کنند.

شرکت طبیعت زنده موثرترین پپتیدها را در سرم های تخصصی خود به کار گرفته است. سرم های ضد چروک، محکم کننده و دور چشم سینره، دارای مواد بسیار موثر، با درصد خلوص بالا و قدرت جذب سریع میباشند و به عنوان نسل جدید محصولات آرایشی – بهداشتی جایگاه ویژه ای جهت حفظ سلامتی و مقابله با عوامل زیان آور محیطی به خود اختصاص داده اند.

 

نحوه استفاده از سرم ها

اگر به صورت روزانه از سرم ها استفاده می کنید، با رعایت نکات زیر می توانید از حداکثر کارایی سرم ها بهره ببرید:

1- پس از پاک کردن صورت، چند قطره از سرم را به آرامی، با کمک نوک انگشت خود در نواحی مورد نظر پخش کنید.

2- اگر دارای پوست حساس هستید، سرم را 10 الی 15 دقیقه پس از شستن صورت خود استفاده کنید. به این دلیل که محصولاتی که بر پایه آب هستند، اگر بر پوست مرطوب زده شوند ایجاد حساسیت می کنند. بنابراین صبر کنید تا به طور کامل صورتتان خشک شود.

3- بعد از استفاده از سرم می توانید کرم مرطوب کننده مورد علاقه خود را استفاده کنید.

http://cinere.ir/products/skin-care/serums