Foods containing Magnesium mineral and chalk board

مکمل منیزیم برای بسیاری از افرادی که مشکل کلیوی دارند مفید است و در نبود آن به مشکلات زیادی از جمله کم خوابی و کاهش انرژی مواجه خواهند شد دریافت این ویتامین از طریق مکمل های موجود در بازار امکان پذیر خواهد بود

یکی از املاح مورد نیاز برای هر سلولی از بدن، منیزیم است که برای ایجاد بیش از 300 واکنش شیمیایی مختلف در بدن نقش دارد. علاوه بر عضلات، اعصاب بدن برای ارسال و دریافت پیام ها به این ماده معدنی نیازمندند. قلب و سیستم ایمنی بدن نیز از منیزیم بی نیاز نیستند.

تمامی سبزیجات با برگ های سبز تیره، غلات سبوس دار، آجیل و ماهی حاوی منیزیم هستند.

به گزارش Harvard health، مکمل های منیزیم در این میان برای لیست طولانی از شرایط پزشکی مانند تنش های ماهیچه ای، کاهش انرژی و مشکلات خواب به بازار عرضه شده است. اما باید به این نکته اشاره کرد که کمبود منیزیم بسیار نادر است و رسیدن به تعادل منیزیم تقریبا در همه وجود دارد.

برای افرادی که مشکل جذب منیزیم از طریق مواد غذایی دارند، مانند افراد مبتلا به سلیاک، مشکلات کلیوی و مشکلات گوارشی مزمن، مکمل های منیزیم می تواند بسیار مفید باشد. برخی داروها مانند انتی بیوتیک ها نیز می تواند با جذب منیزیم تداخل داشته باشد.

در مورد انرژی بخشی و بهبود چرخه خواب و رفع برخی دردهای بدن، از طریق مصرف مکمل منیزیم هنوز شک و تردید وجود دارد. اگر شما در مورد کمبود منیزیم نگران هستید، با پزشک خود برای تجویز یک آزمایش خون مشورت کنید. برای حفظ سطح منیزیم در حد سالم می توانید از غذاهای با فیبر بالا، مانند سبزیجات با برگ سبز تیره، غلات تصفیه شده، حبوبات و ماهی استفاده کنید. 350 میلی گرم منیزیم روزانه برای زنان و مردان، و 420 میلی گرم برای مردان بالای 50 سال توصیه شده است.

همچنین جالب است بدانید 1 اونس بادام تفت داده و خشک شده 80 میلی گرم منیزیم دارد. یک دوم فنجان اسفناج پخته شده 78 میلی گرم، سه چهارم فنجان سبوس 64 میلی گرم، 1 سیب زمینی پخته شده متوسط 48 میلی گرم و یک دوم فنجان لوبیای پخته شده 35 میلی گرم منیزیم دارد.
آوای سلامت