9ea773143f17cb96e749186ac0a2d414

با در پیش گرفتن برخی روش های مفید و موثر می توانید در رفع درد گوش خود تاثیرگذار باشید و در کاهش درد آن موثر واقع شوید توصیه می کنیم این مطلب را بخوانیید چون برا رفع در گوش در خردسالان نیز راهنمایی هایی ارائه داده ایم

 سید جواد علوی درباره راه‌های رفع درد گوش در کودکان اظهار داشت: بروز درد در هر ناحیه‌ای از بدن نشانه تجمع مواد زائد در آن ناحیه است.

به گفته وی در مقابله با درد و برای درمان بیماری‌ها باید دانست که غذا کم خورده شود تا از تولید مواد زائد بیشتر خودداری شده و بیماری عود پیدا نکند، بهتر است غذاهای سهل الهضم مانند سوپ و آش‌های لطیف مصرف شود.

رفع یبوست و لینت مزاج نخستین اقدام درمانی برای رفع گوش درد است

این کارشناس طب سنتی ادامه داد: رفع یبوست و لینت مزاج نخستین اقدام درمانی برای رفع گوش درد است. پزشک قبل از تجویز دارو باید به لینت مزاج بیمار بپردازد و بدن را از مواد زائد پاکسازی کرده و سپس به تقویت مغز باید بپردازد.

علوی عنوان کرد: در درمان گوش درد باید به تقویت مغز بیمار پرداخت تا مجدداً گوش مواد زائد را نپذیرد و درد برطرف شود. اگر کودک شیرخوار دچار گوش درد شد بدن مادر باید پاکسازی شود.

وی اضافه کرد: مادران شیرده اگر کودک شیرخوارشان به درد گوش دچار شدند بهتر است چند روز در وعده صبحانه سیب پخته یا مربای سیب مصرف کنند، همچنین در طی روز دم کرده پونه کوهی استفاده کنند, پونه ضد عفونت است.

این کارشناس طب سنتی عنوان کرد: مصرف حریره بادام در کودکان حداقل  هر 3-2 ساعت یک قاشق مرباخوری به تقویت مغز کودک کمک می‌کند.

روغن مالی پشت گوش و پشت گردن را راه‌های درمان درد گوش است

علوی خاطرنشان کرد: روغن مالی پشت گوش و پشت گردن کودک حداقل هر سه ساعت یک بار با روغن‌های گرم مانند مخلوط روغن زیتون و روغن کنجد نیز به نسبت یک به دو بسیار کمک کننده است. این روش درمانی برای رفع درد گوش بزرگسالان نیز کاربرد دارد.تسنیم