catsweb2-024

در مورد پرورش و نگهداری از گربه خانگی چه اطلاعاتی دارید و  در این مورد چه می دانید آیا از عوارض و پیامدهای آن خبر دارید محققان به تازگی به این نتیجه رسیده اند که نگهداری از گربه موجب ایجاد خشم و اضطراب در افراد می شود

می گویند داشتنش مایه آرامش، از بین برنده استرس و موجب تقویت روحیه است؛ اما این تمام ماجرا نیست و به نظر می رسد نمی توان از روی منفی نگهداری از یک موجود دوست داشتنی چشم پوشی کرد. صحبت از گربه است، حیوان خانگی با چهره ای فراموش نشدنی که سخت می توان باور کرد مسبب برخی بیماری ها و مشکلات باشد.

 خلاف باور اغلب کسانی که از گربه های کوچک در خانه نگهداری می کنند و تاحدی به آنها وابسته هستند که تصور خانه بدون گربه برایشان سخت است، این حیوانات می توانند عامل بسیاری از بیماری های به ویژه در کودکان باشند. بنا بر تحقیقات انجام شده، نیمی از کودکانی که در کنار یک گربه بزرگ می شوند به گونه های مختلف آلرژی تنگی نفس مبتلا می شوند. با این حال، تبعات نگهداری از گربه به همین جا ختم نمی شود و دارندگان گربه ها بیش از دیگران در معرض اضطراب و نگرانی قرار دارند.

اگرچه پیش از این دانشمندان نسبت به عواقب زندگی با گربه ها برای زنان باردار هشدار داده بودند و از افزایش احتمال سقط جنین یا تولد نوزاد مرده را در این دسته زنان سخن گفته بودند؛ اما ارتباط میان نگهداری از گربه با اضطراب به تازگی مورد توجه قرار گرفته است. اضطراب یک احساس ناخوشایند و مبهم همراه با دلواپسی نسبت به استرس ها و خطرات در محیط پیرامون است. حالتی که به واسطه برخی عوامل از جمله نگهداری از یک گربه خانگی تشدید می شود.

آنچه باعث می شود دارندگان این حیوان دوست داشتنی متوجه سوی منفی نگهداری از آن نشوند، عادت به زندگی کردن با اوست. در واقع، آنها در اثر همجواری بیش از اندازه با گربه تغییرات اخلاقی یا حتی جسمانی خود را درک نمی کنند. با این وجود گفتن از تهدیدهای نگهداری از گربه ها نباید به معنای دوری از آنها تلقی شود؛ بلکه می توان به واسطه برخی راهکارها مانند: استفاده از دست کش هنگام تمیز کردن آنها، جلوگیری از برخورد آنها با صورت، شست و شوی کامل و با دقت دست ها پس از هر بار تماس با گربه و در نهایت مشخص کردن یک محدوده مشخص برای رفت و آمد گربه از بیماری ها و مشکلات احتمالی زندگی با این حیوان پیشگیری کرد.

منبع دیلی میل