tacos

سوزاندن کالری در طی ورزش به  وزن بدن، شدت تمرین، سطح هوا و سوخت و ساز بدن بستگی دارد. وقتی اکثر مردم در مورد عضله سازی و افزایش وزن فکر می کنند, بنظرشان می رسد که یک فرآیند طولانی و با تلاش و زحمت پیگیرانه فراوانی باشد. و این عموما به این خاطر است که مردم از بهترین تکنیک ها و آخرین تحقیقات انجام گرفته در این زمینه مطلع نیستند, که هر دوی این کارها می تواند به این روند سرعت ببخشد.

بیایید با این قضیه روبرو بشویم, بنظر می رسد همه می خواهند تغییراتی در پاها, بازوها و عضلات شکمشان بدهند. من نمی توانم تصور کنم که خانمی اندام کامل, ظریف و با خط ها و برجستگیهای زنانه, یا مردان بازوهای بزرگ و سینه های ستبر را دوست نداشته باشد. بهر حال, برای خیلی ها دست یابی به این نتایج غیر ممکن بنظر می رسید…تا همین اواخر.

در ادامه 5 راه ساده آمده است که به شما کمک می کند سریع عضله سازی کرده و وزن کسب کنید:

1. قبل از خواب و بعد از تمرین پروتئین مصرف کنید

تحقیق جدیدی در مجله Medicine & Science in Sports & Exercise گزارش می دهد که مصرف 20 گرم پروتئین پس از تمرین, و سپس نیم ساعت قبل از خواب, بصورت طبیعی رشد عضلانی را افزایش می دهد. وقتی شما در حال خواب هستید بدنتان در حال فعالیت است!

مهم است که بدانید 20 گرم پروتئین برابر است با 200 گرم ماست. ماست دوست ندارید؟ می توانید این مقدار پروتئین را با مصرف دو لیوان بزرگ شیر بدون چربی بدست بیاورید! خیلی ساده است مگر نه!

2. تمرینات استقامتی انجام بدهید

موثرترین راه برای افزایش قدرت عضلات و حجم عضلانی تمرینات استقامتی است. تمرینات استقامتی معمولا با وزنه و یا با ماشین آلات توصیه می شود; بهر حال, دو سرعت با حالت استقامتی نیز می تواند در رشد و تقویت عضلات موثر باشد.

برای اینکه مطمئن شوید این نوع تمرینات سنگین بدنتان را باصطلاح نمی سوزاند و وزنتان را کاهش نمی دهد, تحقیقی در نشریه European Journal of Sport Science اهمیت بازسازی گلیکوژن های تهی شده در عضلات بواسطه تمرین ورزشی سخت با مصرف کربوهیدرات (کمتر از 1 گرم بازای هر کیلوگرم وزن بدن) و پروتئین (کمتر از 10 گرم) بلافاصله بعد از جلسه تمرین گفته شده است.

3. مکمل های کراتین

برای پایداری در تمرینات سخت و کسب نتایج سریع, چند مکمل اثبات شده و شناخته شده برای کمک به این قضیه موجود است. یکی از آنها کراتین (creatine), است و اگر بصورت چند روز متوالی مصرف شود, ثابت شده است که از طریق احتساب آب بدن برای افزایش توده عضلانی موثر است. همچنین می تواند توانایی تان را برای برداشتن وزنه بیشتر و با شدت بیشتر افزایش بدهد, خیلی مهم است که بخاطر داشته باشید این مکمل ها همانطور که از نامش پیداست, فقط یک مکمل هستند و باید فقط در حاشیه ورزش قرار گیرند.

4. قبل از تمرین, اطمینان حاصل کنید ارگانهای داخلی بدنتان پاک است

گاهی اوقات, مهم نیست که چقدر ورزش می کنید و یا غذا می خورید, اگر ارگانهای داخلی بدنتان بصورت دقیق کار نکنند, یا از مواد سمی انباشته باشند, به هیچ موفقیتی دست پیدا نمی کنید. به همین علت است که برخی ورزشکاران چای سم زدای بسیار ملایم در هنگام صبح و یا نهار برای کمک به دفع سموم از کلیه ها و کاهش اثرات ناخواسته آن بروی بدن مصرف می کنند. چندین نوع چای سم زدای جالب و بدون کافئین وجود دارد. توصیه من چای فوق العاده بنام Ultra Slender Detox است. این چای 100% طبیعی است و فقط شامل گیاهان می شود. همچنین برای کمک به مسائل مربوط به پوست و افزایش سطح انرژی شناخته شده است. بسیار بهتر است که صبح وقتیکه بیدار می شوید و می خواهید روزتان را شروع کنید مصرف شود, اینکار بیشترین تاثیر را بروی بدنتان می گذارد.

5. مکمل های CLA

Conjugated linoleic acid که مخففش (CLA) است, واقعا برای سلامتی انسان حیاتی است و یک فرم کمی تغییر یافته از اسید چرب امگا 6 می باشد. و از بسیاری از مواد غذایی که می خوریم, شامل گوشت و محصولات لبنی بدست می آید.

اما ویژگی خاص CLA چیست؟ خوب, مکمل CLA نشان داده است برای بهبود توده بدون چربی بدن در مقابل نسبت و نرخ چربی بدن; کاهش رسوب چربی, به خصوص در ناحیه شکم, و افزایش رشد عضلانی موثر است. CLA به این واکنش ار طریق کاهش چربی بدن با افزایش حساسیت نسبت به انسولین نائل می شود که با اینکار اسید های چرب و گلوکوز می توانند از طریق غشای سلولی عضلات عبور کنند. این نتایج باعث افزایش بهبود عضلانی نسبت به چربی می شود.

مطالعه ای در نروژ هم نتایج عالی برای CLA بهمراه داشت. بویژه اینکه, محققان توانستند ثابت کنند CLA توده عضلانی را افزایش می دهد. این تحقیقات بروی گروهی از مردان و زنان سالم اما با مشکل اضافه وزن انجام شد, که به آنها 1.7, 3.4, 5.1, یا 6.8 گرم از CLA هر روز داده می شد. همه گروه ها تغییرات معناداری را در کاهش چربی بدن و افزایش توده عضلانی بدست آوردند, اما این تاثیرات بروی دو مورد آخر معنی دار تر بود. یکی دیگر از مزایای شگفت انگیز که در این مطالعه مشخص شد این بود که همه شرکت کنندگان گروه ها کاهشی در چربی خون و کلسترول شان نشان دادند.

منبع-http://genie.ir