signs-of-depression
می خواهیم شایع ترین علائم افسردگی را برایتان شرح دهیم و در مورد علت بروز انواع آن ها از روانشناس سوال کنیم چرا این حالت ها در افراد ایجاد می شود و چگونه می توان مانع بروز آن ها شد!

دکتر ایزدی متخصص مغز و اعصاب و عضلات در خصوص علائم جسمی اضطراب و افسردگی گفت: بیماران با اضطراب و افسردگی از طیفی از علائم مثل بی‌قراری, احساس گناه, عدم انگیزه به زندگی و کار, احساس ترس, ناامیدی, عدم اعتماد به نفس, تمایل به مرگ, گوشه‌گیری, بدبینی و توهم شاکی هستند.
وی افزود: در کنار این علائم یکسری علائم جسمی هستند که ناشی از تحریک سیستم خودکار (سمپاتیک) بدن می‌باشد؛ مثل احساس تپش قلب، نفس تنگی، سردرد، لرزش دست‌ها.
دکتر ایزدی اظهار داشت: یکسری علائم جسمی هم در این بیماران دیده می‌شود که هیچ علت مشخص نداشته و به عنوان علائم عصبی از آن یاد می‌شود؛ مثل احساس گیج رفتن، دردهای پراکنده و جابه‌جا شونده، لرزش کل بدن، احساس سنگینی سر، عدم تعادل و… .
وی خاطرنشان کرد: معاینه این بیماران کاملاً طبیعی است. این علائم اغلب سبب بررسی‌های آزمایشگاهی و رادیولوژیک متعدد جهت یافتن علت می‌شود که در قریب به اتفاق موارد تمام بررسی‌ها طبیعی بوده و عامل خاصی یافت نمی‌شود و تنها درمان آن، درمان زمینه اختلال خلقی بیمار می‌باشد.
باشگاه خبرنگاران جوان