f04b7dc7-ff28-4bc9-aabf-6a9a863e14d1-2060x1236
اگر می خواهید لاغر شوید کافیست لقمه هایتان را بشمارید و هنگام غذاخوردن حواستان به آن ها باشد و تعداد لقمه هایتان را بدانید و  ازمیزان کالری هریک اطلاع داشته باشید این امر کمک زیادی به لاغرشدنتان می کند

یک بررسی کوچک نشان می‌دهد که شمردن لقمه‌های غذا می‌تواند به شما برای کاهش وزن کمک کند.

پژوهشگران در این بررسی از 61 فرد داوطلب خواستند که لقمه‌های غذایی را که هر روز می‌خورند، بشمارند و ثبت کنند و قول دهند در طول چهار هفته آینده شمار لقمه‌هایشان را 20 تا 30 درصد کاهش دهند. این افراد میزان مصرف مایعاتشان به جز آب را نیز در این مدت ثبت کردند.
به گزارش هلث‌دی،41 نفر از این داوطلبان که به قولشان پایبند ماندند، در طول آن ماه حدود دو کیلوگرم وزن کم کردند، یعنی میزانی از کاهش وزن در طول یک ماه کارشناسان آن را توصیه می‌کنند.

یافته‌های این بررسی که در بیمارستان یانگ بریگهام انجام شد، در ژورنال «پیشرفت‌های چاقی، تدبیر و کنترل وزن» منتشر شده است.

جاش وست، استادیار علم بهداشتی که سرپرست مطالعه بود، گفت: «این بررسی چیزی را که از پیش می‌دانستیم، ثابت می‌کند: مصرف کمتر از غذا است به کاهش وزن می‌انجامد. البته ما توصیه نمی‌کنیم که مردم به خودشان گرسنگی بدهند، پیشنهد ما این است که مردم کمتری از میزان فعلی غذا بخورند.»

بن کروکستون، استادیاد علوم بهداشتی و نویسنده مشترک مطالعه گفت: «ما از اینکه در مدت نسبتاً کوتاه مطالعه مشخص شد که چه مقدار وزن با این شیوه کاهش پیدا می‌کند، بسیار خشنود شدیم. اکنون لازم است یک مطالعه پیگیری انجام دهیم تا معلومم شود، آیا افراد پس از چهار هفته هم وزن بیشتری کم می‌کنند یا کاهش وزن در همین حد پایان می‌یابد.»

این پژوهشگران گفتند، شمارش لقمه‌ها ممکن است روشی موثرو ارزان برای کاهش وزن برای بیش از 70 درصد آمریکاییانی باشد که اضافه وزن دارند.

کروکستون در این باره گفت: «ما نسبت به یک یا دو نسل پیشمان مقادیر بسیار بیشتری کالری مصرف می‌کنیم؛ در عین حال بسیار کمتر از لحاظ جسمی فعال هستیم. حتی 20 درصد کاهش در شمار لقمه‌ها می‌تواند تاثیر محسوسی ایجاد کند.»
روزنامه سپید،