overweight-person
اضافه وزن و چاقی چه تاثیرات منفی می تواند روی افراد مختلف می تواند بگذارد و آن ها را  تحت تاثیر کدام بیماری ها قرار می دهد افراد چاق افراد سالمی نیستند و به علت اضافه وزنشان در خطر بیماری های مختلف قرار دارند

اسماعیل اکبری رئیس مرکز تحقیقات سرطان در خصوص ارتباط چاقی و سرطان بیان کرد: اضافه وزن و چاقی با سرطان کاملاً‌ مرتبط است.
وی در خصوص چاقی این گونه توضیح داد: چاقی به معنای تجمع چربی در بدن است و این چربی‌ها فضای مناسب برای ذخیره آنزیم‌ها و هورمون‌هایی هستند که نباید در بدن باقی بماند، بلکه باید دفع شوند. به عبارت دیگر چربی‌ها هورمون‌هایی را که باید از ساختار بدن جدا بمانند محفوظ نگه می‌دارند و این باعث آسیب‌رساندن به بدن می‌شود.
اکبری در مورد چاقی بانوان عنوان کرد: وقتی خانم‌ها چاق می‌شوند هورمون‌های استروژن و پروژسترون که در چربی‌های بدن ذخیره شدند نقش تخمدان را ایفا می‌کنند و این هورمون را که عامل سرطان پستان در بدن است حفظ می‌کنند.
وی ادامه داد: علاوه بر این موارد چربی عملکرد سلول‌های طبیعی بدن را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد، بدین ترتیب هیچ فرد چاقی نمی‌تواند کاملاً سالم باشد و همواره در معرض بیماری‌های مختلف قرار می‌گیرد.
رئیس مرکز تحقیقات سرطان خاطرنشان کرد: وقتی BMI فرد بالای 25 باشد می‌گوییم او اضافه وزن دارد، وقتی این عدد بالای 30 شود می‌گوییم فرد چاق است. همچنین افرادی که BMI بالای 40 دارند خیلی چاق محسوب می‌شوند.
وی در پایان تأکید کرد: رابطه‌ی مستقیم چاقی و سرطان روده بزرگ نیز به اثبات رسیده است
باشگاه خبرنگاران جوان