UK0701
آیا می دانستید استفاده از عینک های دودی در فصل زمستان نسبت به تابستان برای چشمانتان ضروری تر است!می توان با استفاده از آن نور واردشده به چشمان را کنترل کرد و مانع آسیب دیدگی آنان شد!
دکتر محمد کی‌پور متخصص چشم با اشاره به استفاده از عینک در فصل سرد اظهار داشت: استفاده منظم و مداوم از عینک آفتابی در تمام فصول سال از جمله در زمستان از ضرورت اساسی است به طوری که در فصول سرد به علت ریزش باران و برف، انعکاس مضر نور خورشید به شدت افزایش می‌یابد.
وی بیان کرد: برف و یخ با ایجاد اثر خیرگی و تشعشع اشعه فرابنفش منجر به بروز صدماتی در درازمدت به شبکه چشم می‌گردد و همچنین امکان ایجاد بیماری‌های چشمی نظیر آب مراورید را نیز تشدید می‌سازد.
این متخصص با بیان اینکه عینک‌های آفتابی در رشد فرابنفش ممانعت می‌کند، افزود: عینک‌های دودی مناسب و استاندارد حالت خیرگی و اختلالات بینایی را پیشگیری و همچنین از ایجاد چین و چروک در پوست پیرامون چشم جلوگیری می‌کند.
کی‌پور ابراز داشت: عینک‌های آفتابی به عنوان مسیر و مانعی در برابر ارسال سرد و گرم هوا و گرد و غبار عمل نموده و از ایجاد خشکی چشم در فصل زمستان پیشگیری می‌کند.
وی ادامه داد: عینک وسیله‌ای مناسب برای کسانی است که از لنزهای تماسی استفاده می‌کنند، برای تسهیل روند کاربرد این لنزها و حفظ رطوبت چشم اولویت دارد.
کی‌پور در پایان گفت: عینک‌های آفتابی با کاهش و کنترل میزان نور ورودی چشم نیاز به تنگ کردن شکاف پلکی و متعاقباً از عوارض جانبی آن نظر سردرد و خستگی چشم پیشگیری کند.