schizophrenia_from_drugs

طبق آخرین تحقیقات روانشناسان اسکیزوفرنی بیماری است که در اقوام و نژادهای مختلف متفاوت است و ممکن است هراس و نوع ترس هریک از بیماران در هرکجای دنیا با هم فرق کند!

محققان می‌گویند صداهایی که افراد مبتلا به اسکیزوفرنی می‌شوند در فرهنگ‌های مختلف و در نظر مردم کشورهای گوناگون کاملاً متفاوت است. صدایی که شاید برای یک آمریکایی ترسناک به نظر برسد برای یک فرد هندی یا غنایی آرامش‌بخش است!

به نقل از مجله فرانسوی زبان slate، محققان دانشگاه استنفورد پس از تحقیق روی 20 بیمار مبتلا به اسکیزوفرنی در کالیفرنیا، جنوب هند و غنا به این نتایج دست یافتند. از 20 نفر بیمار هندی تحت بررسی، 8 نفر ادعا کردند که صداهایی که در ذهنشان می‌پیچد آنها را به سمت زندگی بهتر راهنمایی می‌کند. از نظر اکثریت هندی‌ها صداهایی که به گوش می‌رسد بیش از آنکه آزاردهنده باشند آرامش‌بخش هستند. بیماران غنایی نیز تجربه‌های یکسانی دارند.

نیمی از مبتلایان به اسکیزوفرنی در هند و غنا مدعی‌اند با وجود این صداها در ذهنشان زندگی متعادل و آرامی دارند و حتی این توهمات ذهنی به نوعی حامی و پشتیبان آنها در زندگی بوده است. محققان معتقدند تفاوت برداشت‌ها به تفاوت فرهنگ‌ها و تصورات فردی برمی‌گردد. از نظر یک آمریکایی روح و ذهن جدا از زندگی مادی است و صداهایی که در ذهن می‌پیچد را اختلالگری می‌داند که سعی دارد بر او کنترل یابد اما از نظر یک هندی که خانواده جایگاه ویژه‌ای برایش دارد، این صداها می‌تواند نصایحی باشد که از روح اجداد به او می‌رسد و هدفش تعالی بخشیدن به زندگی اوست.