kidneystones

 اگر دچار التهابات کلیه شده اید بهتر است با برخی مواد مفید خوراکی در این زمینه آشنا شوید و از آن ها برای درمان خود کمک بگیرید برخی دمنوش های مفید نیز در این زمینه مفید و تاثیرگذار هستند با آن ها آشنا شوید

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

مصرف خوراکی ها و آبمیوه هایی با خواص پاک کنندگی و ضد التهابی در تسکین التهاب کلیه ها بسیار مهم است. ورزش نیز به خاطر کمک به دفع مواد سمی توصیه می شود.

التهاب کلیه ها یا نفریت یک بیماری بسیار رایج است که در غالب موارد به دلیل وجود مواد سمی و تبدیل آنها به عفونت، سطح بالای اسید اوریک و یا یک بیماری زمینه ای ایجاد می شود.

به طور کلی، این بیماری با مصرف آنتی بیوتیک مناسب و تحت نظر پزشک تقریبا به خوبی درمان می شود. البته در دوران درمان باید مراقب تغذیه و توجه به عادات صحیح زندگی نیز داشت. روش های طبیعی نیز می تواند تاثیر زیادی در درمان التهابات کلیه داشته باشد.

دمنوش گزنه

مهم ترین خاصیت گیاه گزنه تصفیه مواد سمی و محافظت از کلیه هاست. می توان برای پاکسازی خون و کاهش تجمع مواد سمی در کلیه ها هر روز از دمنوش گزنه استفاده کرد.

برای تهیه این دمنوش 500 میلی لیتر آب را جوش بیاورید و سپس 5 گرم گزنه را به آن اضافه نمایید. یک لیوان از آن را صبح و یک لیوان را بعد از ظهر بنوشید.

آب هویج

نوشیدن روزانه یک لیوان آب هویج در کنار داروهای تجویز شده توسط پزشک به مقابله با التهاب کلیه ها کمک می کند. هویج سرشار از ویتامین است و باعث تقویت و پاکسازی کلیه ها می شود.

هویج را در مخلوط کن به خوبی له کنید. سپس 1 لیوان آب، آب نصف لیمو و در صورت تمایل کمی عسل به آن اضافه نمایید. روزانه در حال ناشتا این آبمیوه را بنوشید تا بیماری کاملا برطرف شود.

آب زغال اخته

زغال اخته یک میوه بسیار پر خاصیت و سرشار از آنتی اکسیدان است. آب این میوه یک پاک کننده طبیعی است که به از بین بردن باکتری ها و درمان بیماری های سیستم ادراری کمک می کند .

اگر بتوانید آب طبیعی میوه را تهیه کنید ارجحیت دارد زیرا آبمیوه های صنعتی حاوی مقدار زیادی شکر و مواد افزودنی هستند که خواص آن را کاهش می دهند.

دمنوش زنجبیل

زنجبیل حاو ی عناصری است که مانند داروهای ضد التهاب عمل می کند. در نتیجه می تواند درمان طبیعی و بسیار مؤثر برای بهبود التهاب کلیه ها باشد و مانع از بروز علل زمینه ساز این بیماری می شود.

برای تهیه دمنوش کافی است نصف قاشق زنجبیل را در یک لیوان آب دم کنید.

کرستین

کرستین نوعی فلاونوئید و ترکیب ضد التهاب طبیعی است در بعضی میوه ها و سبزیجات وجود دارد. این ماده برای کاهش باکتری ها وتسهیل روند پاکسازی بدن بسیار مفید است. اگر از نفریت رنج می برید حتما پیاز ، سیر، سیب، گلابی، گیلاس، کلم دکمه ای، اسفناج و انبه را در برنامه تغذیه خود بگنجانید.

انگور قرمز

انواع انگور به ویژه انگور قرمز سرشار از آنتی اکسیدان و ویتامین های A وC است. این ترکیبات برای درمان التهاب و بیماری های سیستم ادراری و کلیه ها عالی خواهد بود. پوست دانه های انگور را جدا نکنید زیرا حاوی بسیاری از خواص انگور است.

دمنوش جعفری

گرچه طعم این دمنوش چندان دلچسب نیست اما یک درمان پاک کننده است که به فعال شدن عملکرد کلیه ها و مقابله با التهابات و بیماری ها کمک می کند.

1 لیتر آب را جوش بیاورید وسپس 1 قاشق جعفری به آن اضافه کنید و بگذارید دم بکشد. می توانید از مقدار عسل به عنوان شیرین کننده نیز استفاده نمایید. این دمنوش را در یک بطری شیشه ای بریزید و در محلی خنک دور از نور خورشید نگه دارید. در طول روز از آن بنوشید. بهتراست درمان سه روز متوالی ادامه داشته باشد.

ورزش در هوای آزاد

ابتلا به بیماری کلیوی باعث خستگی و حتی ناتوانی می شود. با این حال، توصیه می شود بیمار هر روز کمی در هوای باز تحرک داشته باشد. پیاده روی در پارک تمرین بسیار مناسبی است. هوای تازه و طبیعت برای درمان بیماری و تسریع دوران نقاهت بسیار مناسب است. سعی کنید خیلی خود را خسته نکنید و در زمان های کوتاهی استراحت داشته باشید.

منبع: www.Ameliore ta sante.fr

  قدس آنلاین؛