56468

 چگونه می توانیم از سفیدشدن موهایمان پیشگیری کنیم و مانع تغییر رنگ آن ها شویم آیا ربطی به خورد و خوراک ما دارد یا به شامپو و رسیدگی ما به موهایمان مربوط می شود یا جنبه اری و ژنتیکی دارد و یا به استرس و اضطراب ما ارتباط دارد

یک متخصص طب سنتی راه‌های پیشگیری از سفید شدن موها را تشریح کرد.

لیلا شیربیگی درباره راه‌های پیشگیری از سفید شدن موها اظهار داشت: سفید شدن زودهنگام موها نشانه غلبه سردی در بدن است.

بهترین کار برای راه‌های پیشگیری از سفید شدن موها پاکسازی بدن از بلغم است. قی کردن بعد از خوردن غذا بسیار به رفع بلغم کمک می‌کند. البته این کار حداقل یک بار در ماه صورت گیرد. قی کردن یا استفراغ عمدی به پاکسازی معده کمک می‌کند و بعد از قی کردن باید استراحت کرد.

این متخصص طب سنتی افزود: از دیگر کارهایی که می‌توان برای پیشگیری از سفید شدن موها انجام داد, تقویت ریشه موها است. اگر فرد غذای با کیفیت مصرف کند خون صالح و خوبی در بدن ساخته می‌شود که به تقویت و رشد بهتر مو کمک می‌کند.

پرخوری بسیار به مو آسیب وارد می‌کند
شیربیگی ادامه داد: پرخوری بسیار به مو آسیب وارد می‌کند چرا مصرف بیش از حد غذا و عدم هضم مناسب در معده موجب آسیب رسیدن به موها می‌شود چرا که خون غلیظی تولید می‌شود که این خون غلیظ مانع تغذیه مناسب موها خواهد شد.

وی بیان داشت: مصرف ادویه‌های گرم مانند دارچین و فلفل در غذاها برای به تاخیر انداختن سفید شدن موها مفید است همچنین مصرف میوه‌های رطوبت زا مانند هندوانه, میوه‌های تابستانی, مصرف بیش از حد ماهی, حلیم, حلواهای شیرین پر روغن همه به سفید شدن موها کمک می‌کند.

برای پیشگیری از سفید شدن موها از مصرف بیش از حد آب باید پرهیز کرد

این متخصص طب سنتی افزود: از راه‌های پیشگیری از سفید شدن موها این است که افراد زیاد اب نخورند, زیاد حجامت یا خونگیری نکنند, از نزدیکی جنسی بیش از حد بپرهیزند, از شستن سر با آب سرد بپرهیزند,

شیربیگی گفت: روغن مالی با روغن های گرم مانند روغن سیاه دانه یا روغن قسط پشت گوش‌ها, ملاج و پیشانی راه‌های پیشگیری از سفید شدن موها کمک می‌کند. البته باید دانست که حداقل این کارها را باید یک سال انجام شود.

تسنیم