9689
برخی نشانه ها می توانند شما را در ابتلایتان به آلزایمر مطمئن کنند و باعث شوند فکر کنید به آن مبتلا شده اید در صورتی که این علائم که با بیماری های دیگر مشترک هستند و در سالمندان ممکن است بروز دهند

علی قاسمی روانشناس در خصوص بیماری‌هایی که علائم‌شان شبیه آلزایمر است، بیان کرد: برخی از بیماری‌ها یا حالات ممکن است علائمی شبیه آلزایمر را ایجاد نمایند. افسردگی، بیماری‌های تیروئید، مشکلات قلبی، برخی عفونت‌ها، تداخلات دارویی و مصرف الکل از جمله این بیماری‌ها هستند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر هیچ نوع آزمایشی برای تشخیص  آلزایمر وجود ندارد، عنوان کرد: تا زمانی که نتیجه نمونه‌برداری از مغز در دست نباشد پزشکان نمی‌توانند به‌ طور صددرصد بیماری آلزایمر را تشخیص دهند. با این وجود هم اغلب پزشکان معمولاً 80 تا 90 درصد اوقات می‌توانند تشخیص صحیح بدهند.
قاسمی ادامه داد: برای اطمینان از ابتلای فرد به آلزایمر مطرح کردن سؤالاتی در مورد علائم بیماری، بیماری‌های گذشته شخص، سابقه پزشکی و روحی و روانی خانواده در روند تشخیص مؤثر است.
وی در مورد نشانه اصلی آلزایمر اظهار کرد: این اختلال عملکرد مغزی که به‌ تدریج توانایی‌های ذهنی فرد را تحلیل می‌کند، در ابتدا اختلال حافظه در مورد اتفاقات اخیر است. در واقع آلزایمر رایج‌ترین شکل زوال است. یکی دیگر از علائم این بیماری از دست‌رفتن قدرت حفظ اطلاعات به خصوص در کهنسالی است.
این روانشناس خاطرنشان کرد: علاوه‌ بر این‌ها، به‌تدریج فرد دچار از دست‌دادن قدرت تکلم، گوشه‌گیری و افسردگی می‌شود
باشگاه خبرنگاران جوان