great-benefits-of-using-a-night-cream

در این بخش مهمترین حساسیتهای مربوط به پوست  و روشهای معالجه هرکدام را برایتان بیان میکنیم که هرکدام روشهای درمانی متفاوتی دارند که با توجه به نشانه های آن درمان میشوند

آلرژی یا حساسیت پوستی، واکنش بیش از حد بدن نسبت به یک یا چندین عامل حساسیت زا در محیط می باشد. چهار نوع اصلی حساسیت پوستی وجود دارد که هر یک از آنها ناشی از عوامل حساسیت زای مختلف هستند. خوشبختانه، راه های بسیاری برای رفع علائم وجود دارد اما به منظور انتخاب درمان مناسب، ابتدا باید نوع آلرژی را شناسایی کرد. حتی خفیف ترین آلرژی یا حساسیت های پوستی که باعث آزار و ناراحتی شما می شوند را می توان به طرق مختلف درمان کرد.

1- درماتیت تماسی:

درماتیت از یک کلمه یونانی به معنی التهاب پوست گرفته شده است که به دلیل تماس و یا لمس یک ماده خاص ایجاد می گردد. در اغلب موارد، نشانه اصلی آن ایجاد دانه های قرمز رنگ است. فلزات، مواد شیمیایی، لاستیک، گیاهان و یا حتی حیوانات خانگی از جمله موارد ایجاد کننده این دانه ها می باشند.

2- عرق سوز:

آب و هوای گرم اغلب باعث به وجود آمدن دانه های قرمزی بر روی پوست می گردد که به عرق سوز معروف می باشد. اگرچه علت اصلی این حساسیت پوستی مشخص نگردیده است اما برخی علت آن را عرقی می دانند که در زیر پوست به دام افتاده است.

3- گزش و نیش:

تحریکات پوستی ناشی از گزش و نیش حشرات می تواند بسیار آزار دهنده باشد اما واکنش های ایجاد شده دوره کوتاه مدتی دارند.

4- کهیر:

کهیر، حساسیتی است که خود را به صورت دانه ها و لکه های قرمز و خارش داری که وسط آنها برآمده است، بر روی پوست نشان می دهد. در کمال تعجب نمی توان هیچ کاری برای کهیری که به دلیل خوردن یک غذا و یا یک داروی خاص ایجاد شده است، انجام داد.

منبع- مه شو