chort-asr

 

چرت زدن در عصر بیشتر از چیزی که فکر می کنید به شما کمک میکند. تحقیق جدیدی که در این زمینه انجام شده است نشان می دهد که بزرگسالان برای حفظ سلامتیشان باید حداقل یک ساعت در بعد از ظهر بخوابند.

 

دانشمندان به بررسی تقریبا 400 نفر (با فشار خون بالا) پرداخته و عوامل شاخص توده بدنی، مصرف نمک، مصرف الکل، قهوه و سیگار کشیدن آنها را مشخص کردند. آنها متوجه شدند بیمارانی که برای حداقل یک ساعت چرت می زنند نسبت به کسانی که کل روز را بیدار می مانند، بهبود قابل توجهی در سلامتیشان ایجاد شده است. آنها همچنین متوجه شدند چرت طولانی بهتر از چرت کوتاه است. فواید چرت زدن برای سلامتی شامل کاهش فشار خون، کاهش خطر ابتلا به سکته قلبی و نیاز کمتر به داروست. بزرگسالانی که برای حداقل 30 تا 40 دقیقه بیشتر چرت زده بودند، هم هشیارتر بوده و هم آزمایش های مهارت را بهتر انجام داده اند، علاوه بر این انسان های شادتری هم بوده اند. دکتر مانولیس کالیستراتوس (متخصص قلب) می گوید: در حالی که چرت زدن در عصرها خیلی عادت خوبیست، اما سبک زندگی امروزه ی ما به دلیل خاصیت ناسالمش این اجازه را به ما نمی دهد.

 

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام تهیه شده است. استفاده از آن فقط با ذکر منبع دکتر سلام(hiDoctor.ir) مجاز می باشد